Když se spojí dřevo a krajky. Truhlářova dcera vás vrátí do dětství

Přišla na svět jako dcera truhláře a přadlenky. A tak začal její pohádkový příběh… Třiatřicetiletá Michaela, maminka dvou dětí a také Truhlářova dcera, vyrábí hodně stylové dřevěné hračky do dětského pokojíčku.

Výrobky od Míši, Truhlářovy dcery
Výrobky od Míši, Truhlářovy dcery

3 minuty čtení

14 září, 2020

Hračky do dětského pokojíčku od Míši #truhlarovadcera pořád vypadají hrozně jednoduše, jako byste je vytáhli na půdě u babičky. Jsou z kusu dřeva, staré zavinovačky, krajky, tkanice… To jim dodává nostalgický závan, který oživí staré vzpomínky. Zamilujete si cestovní kufříky, postýlky, křeslo, hrazdičky, miminko – vše v miniaturním provedení, naprosto precizně zpracované, s láskou a péčí.

Současné hračky musí vypadat dobře na instagramu, ale zároveň musí přežít i pár pádů.

Výrobky od Míši, Truhlářovy dcery
Míša, Truhlářova dcera
Výrobky od Míši, Truhlářovy dcery

„Vyrábím jen to, co mi na trhu chybí. Hračky, se kterými jsme si hráli jako malí my,“ usmívá se.

Hračky musí být bytelné tak, aby zvládly schytat pár pádů a ran. A když k tomu připočtete to, že k vám zásilka doputuje stylově zabalená, aby hned od prvního okamžiku vypadala dobře na instagramu, zaplesáte ještě víc. Taková je zkrátka Míša.

Truhlařinu má v krvi a srdci

„Jen co jsem začala chodit, už prý vedly mé kroky za tátou do dílny. A to mi zůstalo. Láska ke dřevu – jak voní, jak léty mění svou barvu, strukturu, jakou má duši…,“ vysvětluje dcera truhláře s tím, že maminku sice miluje neméně, ale dřevo ji bylo vždycky bližší než řemeslo matky.

Láskyplný vztah si buduje i se svou novou rodinou – dvěma dětmi a manželem, se kterým si ráda vychutnává dobrou kávu a pohodu, ale přitom činorodě pořád vymýšlí něco nového, „Ošahávačku kufříků„, to abyste nekupovali zajíce v pytli.

Ví, že nacítit se na její autorskou ruční tvorbu dřevěných hraček je někdy potřeba nejen prostřednictvím fotek, ale i osobně. Kufříky patří na jejím e-shopu k nejoblíbenějším produktům, jsou stejně jako miniaturní nábyteček precizně zpracované.

Nedokonalosti si nedovolí, ale bez nich to umí málokdo

„Ven pustím jen to, co bych sama dala svým dětem do dětského pokoje. Všechno musí být bez vad, žádné nedokonalosti si nedovolím,“ vysvětluje jednu svou povahovou vlastnost, náročnost, která se promítá do jejího koníčku, který se zároveň stává jejím byznysem.

Je těžké najít někoho, kdo by jí byl k ruce, aby mohla dál značku rozvíjet. A tak pořád na designových trzích potkáte jen ji, duši, ruce a srdce projektu.

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

Fingerboard – zábava, která rozvíjí

Fingerboarding, původně vnímaný jako hobby záležitost, se v průběhu let vyvinul v uznávaný sport, který kombinuje dovednost, kreativitu a komunitního ducha. Fingerboarding není jen o tricích na miniaturním skateboardu,...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!