6 tipů, jak vybrat udržitelné hračky

Po jaké hračce sáhnout, když chcete vest dítě k udržitelnosti? Na co se mate ohlížet, když takovou hračku vybíráte?

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

21 července, 2022

 

 

6. Sáhněte po certifikovaných produktech

Značka samozřejmě může říkat, že jsou její výrobky vyrobené v souladu s přírodou, a je na vás, nakolik ji budete důvěřovat, ale daleko lepší je sáhnout po certifikovaných hračkách. Třeba MEGA BLOKS Green Town je vůbec první řadou hraček dostupnou v maloobchodním prodeji, která získala certifikát CarbonNeutral. Další certifikát? Třeba týkající se obnovitelných polymerů z programu Trucircle, který mají třeba vybrané produkty Matchbox. Certifikát může být i na obalový materiál, třeba obaly vytvořeny ze 100 % papíru nebo lepenky s certifikací Forest Stewardship Council (FSC).

 5. Řešte detaily

Zaměřte se nejen na hlavní udržitelný benefit hračky, kterou jste si vybrali, ale i další detaily. Třeba hračka Mega Blocks má nejen certifikovaný obal, ale obaly jsou navíc opatřeny inkousty na bázi sóji a laky na vodní bázi, které zvyšují recyklovatelnost.  Každý dobrý detail se počítá.

Nemá cenu předškolákům vysvětlovat detaily ohledně emisí, zaměřte se na věci, které vidí kolem sebe, se kterými se mohou setkat, jako je třeba třídění odpadů nebo elektromobi.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

4. Dbejte na závazky značky

Některé značky pošlou do světa jen jeden ekologický product. Fajn, ale… Daleko lepší jsou značky uvažující koncepčněji, které mají dlouhodobou vizi. Třeba cíl pro rok 2030, kterým je dosažení 100% recyklovaných, recyklovatelných nebo plastových materiálů z biologických zdrojů ve všech našich produktech a obalech, a vytvoření udržitelnější budoucnosti pro další generace. Takový má třeba Mattel. Navíc tenhle gigant má celou řadu výrobků ve znamení udržitelnosti. Mezi další produkty patří Barbie Loves the Ocean, první módní řada panenek vyrobená z recyklovaných plastů; Fisher-Price Rock-a-Stack a Fisher-Price Baby’s First Blocks vyrobených z plastů na biologické bázi; UNO Nothin‘ But Paper, první plně recyklovatelný balíček UNO bez celofánových obalových materiálů; a tři dříve vydané sady MEGA Bloks vyrobené z plastů na biologické zi.

 

3. Učte děti ekologickému myšlení

Nestačí koupit jen udržitelnou hračku. Skvělé je, když ukazuje i ekologické chování. Děti napodobují vzorce, a právě za pomocí těch herních se učí ekologickému smýšlení – jako je třídění odpadu, používání elektrické dopravy, ochrana včel a výběr obnovitelných zdrojů energie. Náš tip: právě takové jsou nové stavebnice MEGA Blocks Zelené město.

2. Ukazujte hrou udržitelný svět

Když zvolíte udržitelnou hračku, ukážete dětem své zelené myšlení. Na hračkách můžete krásně vysvětlit, jak funguje větrná elektrárna nebo farma. Nemá cenu předškolákům vysvětlovat detaily ohledně emisí, zaměřte se na věci, které vidí kolem sebe, se kterými se mohou setkat, jako je třeba třídění odpadů nebo elektromobil (mimochodem, autíčka Matchbox uvádí Tesla Roadster, první angličák vyrobený z 99 % z recyklovaných materiálů a s certifikátem CarbonNeutral).

 1. Nakupujte zeleně

Zvažte, zda se vybraná hračka nedá koupit při vaší nejbližší cestě do obchodu, abyste nemuseli zatěžovat ovzduší další přepravou k vám domů. Každým takovým detailem přispějete k zelenému světu.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!