Uspořádejte Wednesday party. Nápady na oslavu narozenin i Halloweenu ve stylu Wednesday Adams

Chcete pro sebe nebo pro své děti uspořádat oslavu ve stylu Wednesday oblíbené hrdinky seriálu na Netflixu i původního filmu? Máme pro vás tipy, rady a nápady.

 

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

31 října, 2023

Co k občerstvení na Wednesday party?

Ideálně jídlo černé, případně tmavé modré, a také fialové. Překvapí vás, kolik jídel se dá využít z běžné nabídky supermarketu, případně jak kreativně některé jídlo na Wednesday halloweenskou oslavu nejen pro holky připravit.

Párty na téma Wednesday Addamsová se hodí pro osmileté, devítileté, desetileté dívky i teenagerky a samozřejmě také na Halloween.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Černé jídlo na Wednesday oslavu – co servírovat?

Černé rohlíky na párky/hot dogy nebo housky na burgery

Hroznové víno

Mrkev (fialová)

Ostružiny

Fialové bonbony (ať už ve fialovém obalu, nebo

Cupcakes s barevným krémem

Koktejl s želé okem

Monster chipsy – tématicky, jsou to zkrátka duchové

Black pillow od Emco – kakaové tmavé polštářky s bílým krémem

Černé olivy

Mini pizza

Pendreky

Jahody v tmavé čokoládě

Čokopiškoty

Popcorn

Jak udělat – upéct černé housky na Wednesday večírek?

Stačí použít černé barvivo. Skvěle se vám bude pracovat s gelovým, které nemá žádnou chuť. Do těsta stačí několik kapek!

Černé housky na halloweenskou párty nebo oslavu ve stylu Wednesday Adamsové

 Jednoduchý recept na černé pečivo

Potřebujete:

250 ml mléka

2 lžičky sušeného droždí

60 g másla (lze použít i sádlo)

1 lžička krupicového cukru

2 lžičky soli

500 g hladké mouky

1 vejce

Černé barvivo

1 žloutek (na potření)

Na ozdobení – mák, sezamová semínka, kmín, hrubozrnná sůl

 

Postup přípravy

  1. Ohřejte mléko zhruba na 30-40 stupňů. Polovinu odstavte, do druhé poloviny vmíchejte droždí a cukr. Nechte 15 minut stát, z droždí vzejde kvásek.
  2. Smíchejte ve velké míse mouku a sůl. Přidejte rozpuštěné máslo, celé vejce, zbytek mléka, barvivo a také kvásek.
  3. Společně promíchejte. Těsto se dobře hněte na vále, ale jde to i v robotu (s hnětacím hákem), trvá to asi 10 minut, v ruce déle.
  4. Pokud je těsto světlé, přidejte ještě barvivo, nejlépe rozpuštěné v kapce mléka nebo másla.
  5. Vláčné těsto, které hezky pruží, dejte do mísy, lehounce ho zasypte hladkou moukou a zakryjte utěrkou.
  6. Nechte stát na teplém místě, dokud nevykyne, tedy nezdvojnásobí svůj objem. Trvá to asi hodinu. Skvěle to jde v troubě v režimu „kynutí“, kdy je uvnitř trouby teplota zhruba 35 stupňů, čas se zkracuje.
  7. Z těsta tvarujte housky, jednoduché bochánky nebo rohlíky. Přesuňte je opatrně na plech a nechte asi 20 minut ještě dokynout. Poté potřete rozšlehaným žloutkem a případně přidejte posypku.
  8. Pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů asi 10-15 minut.

Nápady na výzdobu na Wednesday oslavu narozenin

Ať už je vaše Wednesday Addams párty narozeninová nebo halloweenská, budou ji slušet černé a fialové motivy, které jde případně doplnit akcenty bílé či zlaté. Co použít? Černý a fialový ubrus, pavouci nejen z plyše (v předstihu se dají levně sehnat na e-shopech na Shein), pavučiny (jakbysmet), balonky z černé fólie ve tvaru netopýra. Nezapomeňte přikoupit helium potřebné pro nafouknutí, na bránu z drobných balonků bude stačit ruční pumpička. Jako dekorace chybět nesmí ani ta věc, tedy ruka, kterou Wednesday nosila na rameni. Můžete přidat plakáty, vlaječky s motivy Wednesday, do cupcake můžete zapíchnout vystřižené nebo zakoupené zdobení.

Co na sebe?

Pro Wednesday jsou typické černé šaty s límečkem. Nedraze je koupíte v párty obchodech spolu s parukou – černé copánky a ofina. Pokud slaví vaše dcera – sedmé, osmé, deváté nebo desáté narozeniny, bude Wednesday párty milovat, obzvlášť v roce 2023 a 2024. Ať přijdou všichni pozvaní také v černé. Rodiče Wednesday se můžou inspirovat rodinou hlavní hrdinka, Morticia v černých upnutých šatech nosila rudou rtěnku a měla dlouhé černé vlasy bez příkras. Opět paruku koupíte zhruba za 300 korun v party obchodech.

Stylové jsou také oslavy ve stylu Enid, které jsou provedené v růžovofialové barvě. Právě tu měla Wednesday kamarádka Enid na vlasech, konkrétně na konečcích vlasů. Tyto barvy se dají využít i na jídlo – půlka hostiny v černém a půlka v duhovém provedení vám dává daleko víc kreativních možností.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!