Velký krok pro planetu: u eko péče i drogerie řešte už proces výroby a co se přírodě vrátí

Toužíte žít více v souladu s přírodou? Prahnete po změně pěkně od podlahy? My taky. Naše eko touhy nejsou jen slepým sledováním trendů, ale vědomím, že teď je na změnu ten pravý (poslední!) čas. Jestli souhlasíte, tak čtěte dál a zjistíte, proč se tolik skloňuje eko drogerie a která má našlápnuto o krok dál: k obnově životního prostředí.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

3 minuty čtení

16 června, 2021

Jednu takovou řadu, která na to jde pěkně z gruntu, od procesu výroby, jsme objevili. Nebojte se vyzkoušet inovativní řadu ekologických produktů Pro Climate, kterou má nově v nabídce dm drogerie, pokud to s planetou myslíte vážně, ale nejste ten typ, co by si sám vyráběl mýdlo a máslo.

Řada Pro Climate, která se neustále rozrůstá (přivítala už 13. produkt), vznikla především proto, aby bylo vidět, že to jde. Že jde prodávat šampon, sprchový gel, ústní vodu či olej na holení a vykompenzovat planetě i to málo, čím ji mohl poznamenat výrobní proces.

Nejedná se o další přípravky, které slibují hory doly bez výsledku, ale o skutečně propracované produkty, jejichž cílem je zanechání minimální ekologické stopy na naší planetě a vykompenzování, které se týká 5 oblastí: emisí skleníkových plynů, zatížení vod, okyselování půdy, oxidačního smogu či narušování ozonové vrstvy. Věci možná vzdálené, ale přitom tak důležité!

Pokud chcete žít udržitelně, čas do toho šlápnout je právě teď. Bude to velký krok nejen pro vás, ale i pro planetu. A nemyslíme si, že je to klišé.

Není to jen o tom, že si koupíte ekologický produkt a budete mít ze sebe dobrý pocit, jde jde především o to pomoci planetě, na které žijeme a kterou potřebujeme.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Seznamte se: co je v řadě Pro Climate v dm

Už nebudete muset projíždět internetové stránky a hledat cenově dostupnou eko drogerii, což (jak my, mámy, víme) je skutečně oříšek. Řada Pro Climate v sobě snoubí příznivé ceny a poslání v podobě neutrality k životnímu prostředí.

Kolekce eko-klima-friendly-radostí (jak jí soukromě říkáme) se navíc neustále rozrůstá. Můžete začít od dennodenních maličkostí jako je toaletní papír a pokračovat až k opalovací péči. Připočítejte dámské hygienické produkty (kterých každý měsíc spotřebujeme nemalé množství), péči o pleť alverde NATURKOSMETIK, ale třeba i přípravky pro úklid domácnosti.

Co řeší řada Pro Climate: tyhle hodnoty mají dopad na životní prostředí

Ekologická domácnost je v poslední době čím dál skloňovanější slovní spojení, proto se dm drogerie  ve spolupráci s Technickou univerzitou v Berlíně rozhodla pro vývoj produktů, které budou kompenzovat dopady na životní prostředí. Proces tzv. kompenzace netkví jen ve sledování dopadů, ale hlavně v předcházení těmto dopadům. Tedy v kontrole výroby produktu od samého počátku. Dopady na životní prostředí jsou přepočítány na finanční dopady a dm následně investuje 1:1 do vyrovnání těchto dopadů na životní prostředí.

Není to jen o tom, že si koupíte ekologický produkt a budete mít ze sebe dobrý pocit, jde jde především o to pomoci planetě, na které žijeme a kterou potřebujeme.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!