Rostlinný vítr do vlasů. Změňte rutinu a pochopíte, proč nebyly zdravé

Problém s vlasy? Řekněte nám, co děláte, a my vám řekneme, co byste měli dělat jinak. Jednoduchá rovnice, která vžene do vašich vlasů svěží rostlinný vítr.

3 minuty čtení

27 dubna, 2023

Co děláte teď a proč: Vlasy češete v předklonu pro lepší objem

Ajaj: Přiznejme si, že vlasy v předklonu nejčastěji češeme kvůli zajetým zvykům, které nemají příliš odůvodnění, snad až na ten okamžitý objem, které pohození rozčesanou hřívou přinese. Někteří jej s chutí zafixují štědrou dávku laku na vlasy. Objem se dnes už získává od prvního dotyku pečujících přípravků.

Nová rutina: Uvědomujete si, jak vždycky zvětší objem semínka quinoy? Jejich superschopnost využijte i ve vlasech. Peptidy obsažené v quinoe přilnou na vlasové vlákno a zajistí tak větší hustotu.

Větší objem už po třech použitích slibuje Šampon pro větší objem vlasů od Yves Rocher, používejte ho spolu s kondicionérem. Přípravky bez silikonů obsahují až 97 procent složek přírodního původu.

Čím dál častěji chodíte ke kadeřnici, abyste měla vlasy po nabarvení lesklé? Zastavte to. Lesk se dá do nich navrátit jinak.

Co děláte teď a proč: Milujete žehličky, kulmy, barvení

Ajaj: Vlasy jsou z některých zákroků pěkně poškozené. Ať už tepelná úprava, chemické ošetření nebo opakované barvení z nich „vyrobilo“ suché a lámavé vlasy, které volají po obnově.

Nová rutina: Používejte regenerační péči, která regeneruje vlasové vlákno, bez silikonů. Obnoví se vlasy včetně konečků, budou pružnější a hebké. Bonusem je, že vlasy budou odolnější vůči budoucím negativním vnějším vlivům, takže si své kreace nemusíte odpouštět napořád. Z přírodních složek vám skvěle poslouží jojoba, známá pro svůj výživný olej s bohatým obsahem mastných kyselin jako omega 6 a 9, která napomáhá obnově.

Náš tip: Bezoplachová regenerační péče s bio jojobovým olejem od Yves Rocher obsahující 98 % složek přírodního původu. Péče se dá použít víceúčelově –  na mokré vlasy (vyživuje a usnadňuje styling), na suché vlasy (zjemňuje a zmírňuje krepatění), jako noční péče (intenzivní obnova).

Co děláte teď a proč: Myjete si vlasy každý den, protože se mastí a vás svědí vlasová pokožka

Ajaj: Každý den si myjete vlasy v domnění, že svědící vlasová pokožka je důsledek hromadících se nečistot nebo stylingových přípravků. Může to tak být, ale častější příčinou jsou sulfáty.

Nová rutina: 1000 % bezsulfátové šampony, které dopřejí vlasům jemné mytí s respektem k pokožce hlavy. Při přechodu z konvenčních šamponů na bezsulfátové, si můžete chvíli zvykat – možná se vám budou zdát vlasy méně lesklé či drsnější, ale benefity časem převáží. Receptura inspirovaná rostlinným světem uvádí pokožku hlavy do rovnováhy, stejně jako ochraňuje vlasové vlákno. Vlasy se tak méně mastí a jsou méně citlivé. Když na vlasové pokožce zavládne rovnováha, nedochází k nadprodukci mazu, takže není třeba mýt vlasy tak často.

Co děláte teď a proč: Zobete vitamíny pro růst vlasů

Ajaj: Ráno jedna dávka multivitamínů, po obědě ještě céčko navíc, po cvičení další dávka tabletek a večer navíc tabletky na podporu růstu vlasů. Není toho nějak moc?

Nová rutina: Lokální péče, která neprojde žaludkem, ale směřuje přímo tam, kde je potřeba. Z přírodních složek se osvědčily vlčí bob, organické agáve a ženšen. Třeba fruktany z agáve pracují v pokožce hlavy, kde posilují růst nových vlasů, mají schopnost zdvojnásobit mikrocirkulaci, takže jsou kořínky lépe vyživené a vlasy mohou růst silnější a zdravější. Extrakt z vlčího bobu zase zpomaluje mechanismy, které zapříčiňují jejich vypadávání.

Náš tip: Zkuste patentovanou inovaci díky Intenzivní kúře proti vypadávání vlasů od Yves Rocher.

Variantou je také kúra s ženšenem, který posiluje vlasovou pokožku.

 Co děláte teď a proč: Čím dál častěji chodíte ke kadeřníkovi, abyste měli lesklou barvu vlasů

Ajaj: Příliš mnoho barviv může vlasové vlákno oslabit, navíc barva slábne a ztrácí svůj lesk a intenzitu kvůli oxidaci nebo slunečnímu záření. Řešení není častější barvení.

Nová rutina: Používejte malinový ocet pro lesklé vlasy, který je svou účinností znám už od starověku. Má schopnost změkčovat vodu a neutralizovat vodní kámen, který se nachází ve vodě a způsobuje, že jsou vlasy mdlé a matné. Když ho budete používat při každém mytí, navrátíte barveným vlasům jejich lesk.

Náš tip: Malinový lesk pro lesklé vlasy, Yves Rocher, 279 Kč

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!