Vyhlašujeme Volbu poroty: Kdo u nás zabodoval?

Tým MAMAvolby a taky spolupracující ambasadorky – všichni měli těžký úkol, rozhodnout o Volbě poroty. Našim cílem nebylo zduplikovat vítěze, ale zaměřit se spíš na produkty, které si zaslouží také pozornost, protože mají „něco navíc“. Tady je náš výběr a důvody, proč jsme se tak rozhodli.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

24 června, 2021

Někde jsme vybrali jednoho favorita, jinde tři, většinou dva. Chtěli jsme především upozornit na ty výrobky, které se třeba neumístily na předních příčkách, než znovu oceňovat ty, co už zabodovaly u vás. Ale někdy odolat nešlo. A protože byly důvody naší volby mnohdy rozdílné, pojďme se na ně podívat.

 

To nejlepší z Výživy – jak rozhodla porota

 

Volba poroty, Výživa – Masozeleninové příkrmy

dm, dmBio masozeleninové příkrmy, od 29,90 Kč
Ocenili jsme především skvělou kvalitu za dobrou cenu. Líbí se nám pestré variace chutí, využití i netradiční zeleniny, příkrmy bez masa. Baví nás, že si můžeme do dm dojít prakticky pro celý dětský jídelníček, od miminka po roční dítě. To z nás dělá věrné fanoušky.

HiPP, BIO příkrmy, od 34,90 Kč
Značce HiPP v otázce dětské výživy opravdu důvěřujeme – baví nás obaly, věříme té nejvyšší kvalitě, děti milují srdíčka (a není výjimkou, že si je s chutí dají třeba i tříleťáci). První lžička – třeba mrkvička – je pro nás HiPP volba. Fandíme i filozofii značky, která se snaží dělá něco víc než jen bio.

Volba poroty, Výživa – Ovocné příkrmy

Jeden z příkladů, kdy jsme se opravdu nemohli rozhodnout. V otázce ovocných chutí nám přijdou příkrmy poměrně podobné. Nehledejte zlato ani bronz, všechny oceňujeme stejnou Volbou poroty.

Nature’s Promise Bio Baby, Ovocné příkrmy, 16,90 Kč

Albert máme skoro všichni za rohem a tak jsou jejich kapsičky osvědčenou volbou. Dobrá cena za bio kvalitu, příjemná chuť, nepřekombinované.

ROSSMANN, Babydream ovocné příkrmy, od 15,90 Kč
U značky drogerie ROSSMANN chceme vyzdvihnout příkrmy ve skle doplněné o suchary nebo müsli – proto po nich sáhneme hned, když řešíme první bezpečnou dávku lepku.

HiPP, BIO ovocné kapsičky, 100 g, 39,90 Kč
Milují je i větší děti – tleskáme chuťovým variacím s exotickým ovocem (třeba dračí ovoce) nebo méně využívanými druhy (mirabelky).

Volba poroty, Výživa – Kojenecká mléka

HiPP, Combiotik v tekuté podobě, 200 ml, 69,90 Kč, 470 ml, 89,90 Kč
Naši pozornost si vysloužila tekutá formule, která se nemusí ohřívat. Na dovolené, po plavání miminek, na výlety, k babičce, ušetříte si tahání všech propriet k přípravě mléčné výživy v krabici. Jak prosté!

Volba poroty, Výživa – Svačinky a mlsání

Ano, kukuřičné křupky miluje každé miminko. A co budete milovat dál? My říkáme, že se vám určitě osvědčí:

Ovocňák, Ovocné plátky, 20 g, 25 Kč
Dáváme si je totiž i my, když nás přepadne chuť na sladké. Jeden plátek do pusy, pomalu rozpouštět, je to mňamka. Malé tajemství – švestkové a hruškové skvěle fungují na zlepšení zažívání. Značce Ovocňák se moc povedl i adventní kalendář s ovocnými plátky. Složení je tak jednoduché, jak jen může být. Zkrátka ovocná dřeň.

Zemanka, Špaldová kakaová bio zvířátka, 40 Kč
Dejte je na stůl ročním dětem i těm šestiletým a zmizí ihned. Och, jak je chápeme, protože i my, dospěláci, chodíme ochutnávat. Jsou tak akorát přiměřeně sladké, abychom neměli pocit „hříchu“, ale zároveň zahnali naši chuť na sladké. Chválíme složení.

Volba poroty, Výživa – Novinka roku 2020

Ovocňák, Mošt jablko a bílý hrozen, 33,90 Kč

Mňamka! Doporučujeme obzvlášť vychlazené. Je osvěžující, bez přidaného cukru, přesto pořád sladký. Tleskáme i obalu s membránou, aby se pití nevylilo.

Rej, Rejfínci kukuřičný snack, 20 g, 15 Kč

O kukuřičných křupkách jsme se zmínili, a tak musíme zmínit a ocenit i Rejfínky. A proč? Protože ty, kdo už umí říct svůj vlastní názor, delfínci zkrátka baví.

Volba poroty, Výživa – Stolování a nádobí

NUK, Magic Cup 230 ml, 289 Kč

Podle poroty „must have“ každého dítěte, které se učí pít. Obzvlášť v době, kdy už chce být strašně nutně velké (takže odmítá hrneček z držadly), ale vy víte, že je na některé věci ještě malý.

SKIP HOP, Zoo Bryndák silikonový 6 m+, 379 Kč

V zájmu šetření přírody volíme bryndáky, které se dají jednoduše vodou omývat. Žádné jednorázovky (dobře, na výletě je také používáme), žádné praní. Navíc tenhle můžete i zmuchlat do šuplíku nebo ho mýt v myčce. Ocenění si zaslouží!

Volba poroty, Výživa – Přístroje

Babymoov, Ohřívač a dávkovač vody Milky Now, 2390 Kč

Nejdřív jsme váhali, ale jak jsme vyzkoušeli, tak jsme ocenili – tenhle přístroj je pro každou matku, která mnohokrát za noc vstává k děťátku, aby mu připravila umělou formuli, nutností. Stačí jen trochu zamžourat, otočit se k nočnímu stolku, kde Milky Now poslušně čeká s teplou vodou, a mít mléko za pár vteřin (čas šetří samozřejmě i přes den). Doporučujeme dát do lahviček rovnou příslušnou porci odměrek mléka, a pak už jen ťuknout, kolik vody chcete. A když si nasypete do hrnku kafe, ráno si ho zalijete a vypijete dřív, než dojdete do kuchyně. Nadchnul nás!

Vyhlášení nám trvalo, protože jsme si třeba přístroje půjčovali nebo postupně zkoušeli víc šamponů, vzkazuje Michaela z MAMAvolby.

Co vybrala porota, když šlo o hračky

Už se nemusíte ptát kamarádek, co koupit pro její dítě k narozeninám, nebo odpovídat babičkám, co mají koupit. Pošlete jim jen odkaz na tento článek.

Volba poroty, Hračky – Pro miminka a kojence

Baby Annabell for babies, Hezky spinkej, 649 Kč

Až jí rodiče objeví, věříme, že se umístí i na předních příčkách MAMAvolby – volby rodičů. Zatím ji přidělujeme Volbu poroty. Panenka umí nahrát zvuky – pozdrav od sestřičky, ukolébavku od maminky, houkání pro spokojený úsměv od tatínka. Oceníte třeba u batolata, které hlídá někdo jiný. Známé hlasy dodávají pocit bezpečí.

Playgro, Koník Klusáček, 379 Kč (Pompo.cz)

Koník je neuvěřitelně multifunkční – šustí, rachtá, dá se cucat, muchlat, kousat, prohmatávat… Děti tyhle barvy milují víc než jemný skandinávský styl, který sice vypadá tak dobře na instagramu… Koníka si oblíbilo nejedno děťátko, a tak už najezdil v autě mnoho kilometrů, aby se pak pokaždé usídlil i doma na hrací dece. Pompo jeho přihlášením do MAMAvolby udělalo dobře!

Volba poroty, Hračky – Pro batolata

Half Toys, T REX rozkládací hračka s 3D modelem druhohor, 590 Kč

Děti si zamilují dinosaura, který se změní v kostru. Věřte, že třeba i šestiletá holčička nás s ním „strašila“. Uááá, bojíme se bojíme, a děkujeme značce mimmo.cz za přihlášení do MAMAvolby, že tak edukuje naše děti, které se s kostrou učí jemnou motoriku i biologii.

Plan Toys, Třídění tvarů a velikostí, 615 Kč

Nezbytná pomůcka nejen školkových dětí. Třídění tvarů podle barev a velikostí doporučujeme do každé rodiny, každému ročnímu dítěti, které se to brzy hravě naučí. S touhle hračkou (k dostání na Montessorihracky.cz) daleko dřív než bez ní. Pořizujeme v zájmu chytrých dětí!

Kinderkraft, Tříkolka Easytwist, 3490 Kč

Nemohli jsme se dočkat slunečného počasí, až tříkolku otestujeme důkladně. A osvědčila se náramně. I pro svou multifunkčnost. Doporučujeme nejen když se dítě učí koordinaci, ale třeba i na dovolenou, když to máte kus od hotelu na náměstí, a dítě si připadá na kočárek už velké, ale vy víte, že to nezvládne. Stříška ho ochrání před sluníčkem, vy si ho kormidlujete za rukojeť, aby vám neujelo jako na té malé plastové motorce, navíc ho bezpečně přidrží bezpečnostní pásy. A vypadá dost frajersky. Mrkněte na feedo.cz i na novou kolekci! Ta je, že?

Volba poroty, Hračky – Pro kluky a holky

LEGO, Dobrodružství s Mariem – startovací set, 1499 Kč

Lego Mario si zabydlel u některých z nás dřív, než se přihlásil do MAMAvolby. Už loni, když ho Lego uvedlo na trh. Byl to totiž rázem hit. I kvůli pohybům očíček nebo zvukům, které Mario vydával. Tleskáme i za to, jak se Lego krásně posunulo do dobrodružství v reálném (hravém) světě.

Na! Na! Na! Surprise Panenka v plyšovém zvířátku 2v1, 679 Kč

Přiznejme si – která holčička od tří do sedmi let tuhle panenku viděla, rázem se do ní zamilovala. Nevíme, zda máme víc popisovat ty radostné oči holčiček, která ji dostala, nebo tu radost, když zjistila, že navíc z balíčku vystřelují konfety. A počkat, ještě další dávka radosti přišla, když si panenku „pomuchlala“ a pak ji připla na batůžek. Asi nutně potřebuje(me) další do sbírky.

EPline Cool Games, Země, město…!, 699 Kč

Hrajeme děti i dospěláci – a občas zrovna v téhle hře dost vyhráváme. A tak ani neříkáme dětem, ukliď ji, když jdou v přiměřené hodince po grilování s kamarády spát, protože si ji rádi necháme na stole dál, abychom si s dospěláky zahráli znovu. To je někdy souboj a pěkně omlácené prstíky, jak zapáleně mačkáme tlačítko, že víme jako první.

Co ocenila porota, když šlo o Kosmetiku

Bylo tak těžké se rozhodnout! Zkrátka jsme ženské, které kosmetiku milují.

Volba poroty, Kosmetika – Mýdla, šampony, pěny

Mustela®, Olej do koupele pro suchou pokožku, 500 ml, 555 Kč

Je snad nekonečný! I když ho používáme celkem často. Stačí jedno zmáčknutí pumpičky, a už nepoužíváme na děťátko žádné mýdlo. Čisté, voňavé děťátko – a bez vysušené pokožky. Ano! 98 % složek přírodního původu. Ano! Ano! A biologicky rozložitelná a veganská formule. Ano! Ano! Ano! Sňatek s olejem od Mustela bude mít dlouhé trvání.

Oriflame, Dětský šampon na tělo a vlasy Baby O, 200 ml, 149 Kč

Ten se povedl! Dávkování v pumpičce je praktické nejen pro rodiče, ale třeba i pro děti, které se učí samy mýt. Líbí se nám, že nedráždí oči, a dá se používat i na tělo. Vůně je univerzální – pro kluky, holčičky, maminky i tatínky.

Lirene, ECO baby šampon, 250 ml, 159 Kč

Hezky se u nás zabydlel. Značce Lirene za eco baby řadu tleskáme – a tomuhle šamponu jakožto našemu nejmilejšímu zástupci řady posíláme ocenění Volba poroty. Sedí i delším vláskům, které se při mytí nezacuchají. Body navíc za příjemnou vůni i složení.

Volba poroty, Kosmetika – Péče o tělo

Tolik skvělých přípravků, tak těžké rozhodování. A tak vybíráme opět tři zástupce.

Mustela®, Vyživující tyčinka, 10 ml, 269 Kč

Velký favorit zakladatelky MAMAvolby, kterým nadchla už řadu dalších lidí. Tyčinka se používá na vysušená místa na dětském tělíčku, děti se s ní snadno naučí pracovat samy. Vyživují, zvláčňuje, zklidňuje, pomáhá k lepšímu hojení (skvělou zkušenost máme třeba v případě atopického ekzému na očních víčkách nebo na předloktí). O tomhle přípravku prý je možné napsat dlouhý, spokojený referát.

Attitude, Dětské tělové mléko Baby leaves s vůní hruškové šťávy, 473 ml, 289 Kč

Celá řada nás velmi oprávněně zaujala – přírodní, certifikované složení, krásná vůně hruškové šťávy, a tak jsme vybrali jemné tělové mléko jako ideálního kandidáta na Volbu poroty.

Baby sebamed, Tělové mléko s měsíčkem, 200 ml, 219 Kč

Skvěle se nám osvědčilo po opalování. A to i v případě lehce podrážděné pokožky, kterou krásně zklidní. Oblíbili si ho i dospěláci, kteří po něm sáhli, když ho v koupelně viděli. Z poroty se ozývají hlasy, že se skvěle osvědčilo i v zimě na ruce, po každém mytí. A to díky své konzistenci „tak akorát“ – není ani hutné, ani lehké. Je milované.

Volba poroty, Kosmetika – Péče o zoubky

Kartáček MAM má ve výbavičce každý, i proto získal první místo oprávněně, a tak si jako porota dovedeme upozornit na jeden vychytaný produkt.

innoGIO, Elektronický sonický zubní kartáček, 999 Kč

Dětem se s ním dobře pracuje uvnitř pusinky i se s ním naučí rychle obsluhovat. Má jen jedno tlačítko. Je navíc netradičně trojstranný.

Co ocenila porota, když vybírala v kategorii Přebalování

Volba poroty, Přebalování – Jednorázové pleny

Hodně – ale opravdu hodně – jsme se nemohli rozhodnout. Oceňujeme hned tři Volby poroty. Věříme, že nás pochopíte.

Eco by Naty, Jednorázové ekologické plenky, 289 Kč

Ochrana přírody je nová mantra i pro nás. Hebké plenky zabodovaly.

dm, dm babylove nature pleny, od 139 Kč

Body dáváme za skvělý poměr ceny a výkonu. K těmhle plenkám se uchýlila nejedna maminka, a už u nich zůstala.

Happy, Happy Pants, 258,60 Kč

Pohodlně se natahují i stahují – chcete snad u pants něco víc?

 

Volba poroty, Přebalování – Péče – kosmetika

Mustela®, Krém proti opruzeninám, 50 ml/100 ml, 159 Kč/249 Kč

Pokud máte jeden krém, když miminko není opruzené, a druhý, když už je zadeček červený, s tímhle krémem můžete oba směle nahradit.

Oriflame, Čisticí mléko na oblast zadečku Baby O, 150 ml, 219 Kč

Body za inovativnost! Usídlilo se u umyvadla a o své se přihlásilo u každé velké nehody. Tohle mléko je k pokožce „laskavé“, napadlo nás hned.

Volba poroty, Přebalování – Péče – ubrousky

MY HAPPY PLANET, 100% BIO odbouratelné vlhčené ubrousky 60 ks, 79 Kč

Byly to pro nás první 100% biologicky odbouratelné vlhčené ubrousky, které jsme zaznamenaly. Používáme je dodnes. Tak si ocenění zaslouží.

I v kategorii Péče o dítě vybírala porota, a rozhodla takto

Volba poroty, Péče o dítě – Spánek a odpočinek

Babymoov, Dětská video chůvička YOO-MOOV, 5590 Kč

Kdo má hypercitlivé dítě na probuzení, tak hodně, ale vážně hodně nechce procházet vrzajícími dveřmi, aby omrknul, jak děťátko spí. A tak ho omrknete kamerou. Pokud to jako hlavní benefit této chůvičky nestačí, tak zmiňujeme, že skvěle vypadá, přehrává uklidňující zvuky, měří teplotu, a umí toho mnohem, mnohem víc.


Volba poroty, Péče o dítě – Koupání a hygiena

Bo Jungle, Nočník B-WHALE, 699 Kč

Vy jste snad viděli krásnější a chytřejší nočník? My ne. Další komentář nám proto připadá zbytečný… (říkáme s úsměvem)

PETITE&MARS, Odsávačka nosních hlenů na vysavač Happy Nose, 249 Kč

Ano, i taková věc jako odsávačka si zaslouží ocenit, a ano, i když získala už první místo ve volbě rodičů. Šťastný to rodič, který ji nikdy nepotřeboval. Funkce je jasná, za nás pak má body za to, že má takový lehce medicínský design, se kterým si připadáme jako zkušení ošetřovatelé, kteří pro své dítě dělají maximum.


Volba poroty, Péče o dítě – Doma i na cestách

PacaPod, Hartland Pack přebalovací batoh, 3390 Kč

Nejedna členka poroty měla jeho „brášku“ – jen jinak zbarveného. Pacapod zkrátka vypadá nejen dobře na fotkách na sítích, ale hlavně skvěle slouží. Milujeme ty vychytávky – jako jsou přebalovací taštičky a podložky nebo obaly na dudlíčky. A tak s radostí posíláme ocenění do mimmo.cz

Tula, Nosítko FTG Blossom, 4355 Kč

Neznáme krásnější nosítko než tohle květinové. Skvěle se nastavuje a dobře se s ním manipuluje, žádné složité překlikávání, úvazy, zbytečnosti na další a další zacvaknutí… Funkční, rostoucí s děťátkem, víc snad dodávat nemusíme, snad jen pobídneme, abyste po téhle Volbě poroty na Pompo.cz určitě sáhli, i když jste „kočárkový typ“. Přesvědčí vás.


Volba poroty, Péče o dítě – Dudlíky

Zrovna jsme měli v porotě nejednoho dudlacího jedince – tedy samozřejmě naše miminka.

NUK, Dudlík Space, 129 Kč

S tímhle dudlíkem nemělo žádné dítě podrážděnou oblast kolem pusinky – zkrátka dýchá. A na nás dýchá i svou stylovostí. Nejtěžší je vlastně si vybrat motiv.


Volba poroty, Péče o dítě – Drogerie

ATTITUDE, Čisticí prostředek na dětské povrchy/hračky, 800 ml, 159 Kč

Nejen v době kovidové řešíme hygienu – s miminkem zkrátka trochu víc. S tímhle čisticím prostředkem postříkáte hračky i židličku nebo madlo kočárku. Je velký a tak vám vydrží opravdu dlouho. Navíc je vyrobený z rostlinných přísad a je hypoalergenní. Díky za něj!

Když vybírá porota aneb Volba poroty – kategorie Pro maminku

Volba poroty, Pro maminku – V těhotenství

Bella, Intimní gel HydroNatural 300 ml, 80,70 Kč

Oblíbený přípravek nejen v těhotenství – sáhneme po něm třeba i v létě, v bazénovém období, a pak s ním plynule přejdeme do zimy, kdy víc nosíme kalhoty a méně se holíme. Ano, i tohle si v MAMAvolbě klidně přiznáme. (A tak s ním vyvažujeme flóru a nic nás netrápí.)

Bi-Oil, Pečující olej, 60 ml, 299 Kč

Nedáme na něj dopustit – a tak i když získal první pozici v MAMAvolbě – volbě rodičů, musíme ho ocenit také. Jedna členka poroty nám prozradila, že jeho vůně už je tak legendární, že díky ní poznala na kolegyni, která neměla vůbec žádné bříško, že už ho používá a je těhotná. Bi-Oil se zkrátka povedl.

Volba poroty, Pro maminku – Po porodu, při kojení

dm, babylove Mama mast na bradavky, 30 ml, 47,90 Kč

Nahradí i legendární krém Purelan. A stojí podstatně méně. Používejte ho preventivně i když máte problémy, vzkazují maminky z MAMAvolby, které nedávno zažily těhotenství, a doporučovaly si ho navzájem. Velký efekt za pár korun. dm, díky za tuhle mastičku!

ECO by Naty, ECO prsní vložky pro kojící ženy, 30 ks, 138 Kč

Ano, i po porodu můžete myslet na přírodu a sáhnout po přírodním složení jednorázových prsních vložek vyrobených z bambusů. Dodáváme, že skvěle sají, protože to je vlastnost, která nás také zajímá.

Chicco, Kalhotky po porodu síťované elastické 4 ks, 175 Kč

Hned několik z nás na ně vyjádřilo pochvalný názor, a tak si ocenění Volba poroty také zaslouží – kalhotky po porodu od Chicco neškrtí na bocích ani – ehm, přesně tam, kde to nechceme. Jsou hezky prušné a hodně vzdušné, ale tak akorát, abychom si nepřipadaly jako nahé. I takové maličkosti dovedeme po porodu ocenit a tak je doporučujeme do každé tašky do porodnice.

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!