Výbava malého školáka pořízená za pár hodin

Pořizování výbavy do školy mnohé rodiče straší už dlouhé měsíce dopředu. Abyste nemuseli zoufale pobíhat po obchodech, máme pro vás malý tahák, díky kterému pořídíte oblečení do školy během chvíle.

 

2 minuty čtení

8 listopadu, 2021

Je stará známá věc, že děti přes prázdniny rostou úplně nejvíc. Jestli jste i vy trošku zaspali a teď řešíte, do čeho obléknete své ratolesti do školy nebo na sportovní kroužky, měli byste se před nájezdem na obchodní centrum zastavit a promyslet, co potřebujete. Jednak na nic nezapomenete a taky to půjde rychleji.

S naším seznamem zkrátka ušetříte spoustu času! Navíc vám ještě poradíme, jak si ho ušetřit i při praní. Stačí poslat oblečení do čistírny a čisté si ho nechat přivézt zpět. Mezi tím můžete vyrazit s dětmi do přírody. Tak a teď už ten slibovaný tahák na nákup.

Než si děti oblečení poprvé obléknou, měli byste ho vyprat. Z výroby jsou totiž na tričkách i košilích i dalších kouscích zbytky barvy a mohou tam být i nečistoty z přepravy i z výroby.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

 Seznam na nákup dětského oblečení:

 • Trička bez potisku s krátkým i dlouhým rukávem. Ideálně je nakupte v několika barvách, abyste je mohli dětem libovolně kombinovat se zbytkem oblečení. Asi to znáte z vlastní zkušenosti, že když máte oblečení sladěné, lépe se vám i pere. Navíc ho nebudete muset před praním tolik třídit.
 • Pohodlné kalhoty a legíny. Holčičkám nezapomeňte pořídit i sukně a šaty.
 • Mikiny či svetry nejlépe jednobarevné nebo v barvách, které se dobře kombinují se zbytkem oblečení.
 • Sada oblečení na tělocvik v letní i zimní variantě (tepláky, kraťasy, trička a lehká mikina).
 • Sváteční oblečení: košile, šaty, sukně, halenky se vašim dětem budou hodit při návštěvě divadla nebo koncertu.
 • Vybavení do deště určitě ocení děti na škole v přírodě, ale i při rodinných výletech do přírody. Když navíc bude mít pláštěnka a holínky veselý motiv z oblíbené pohádky, úspěch je zaručen.
 • Sada oblečení do přírody je jistou volbou pro vycházky do lesa i pro pobyt ve školní družině. Outdoorové sportovní kalhoty, nepromokavá bunda s kapucí a funkční mikina by rozhodně neměly chybět v šatníku malého školáka.
 • Dostatečné množství spodního prádla snad nemusíme ani zdůrazňovat. To platí jak pro dospělé, tak i pro malé školáky. Když je spodního prádla dostatek, nemusíte ho tak často prát. Díky tomu vám vydrží déle.
 • Dostatečné množství ponožek jak teplých, tak i těch tenčích by měly mít děti k dispozici po celý rok. Ideálně je kupujte v neutrálních barvách, abyste případně mezi sebou doplňovat.
 • Boty na každodenní nošení, které budou vyhovovat dětské noze. Ideální jsou tenisky z pevnějších materiálů.
 • Sváteční boty do divadla jsou také samozřejmostí.
 • Tenisky na tělocvik s pevným kotníkem a tvarovanou podrážkou by měly být opravdu kvalitní a neměly by dětem být velké ani malé. Lepší jsou šněrovací boty, protože suché zipy nedrží na noze tak, jak by měly.
 • Přezůvky do školy jsou vlastně taková povinnost. Když je budete vybírat, dejte na vkus dětí, přeci chcete, aby je nosili, a to budou jedině, když se jim budou líbit.

Až budete mít oblečení nakoupené, čeká vás ještě jedna povinnost. I když budou mít děti z nového oblečení radost a budou si ho chtít hned vyzkoušet, zadržte je. Než si děti oblečení poprvé obléknou, měli byste ho vyprat. Z výroby jsou totiž na tričkách i košilích i dalších kouscích zbytky barvy a mohou tam být i nečistoty z přepravy i z výroby.

Je jasné, že vyprat celou školní výbavu by trvalo dlouho, proto pro vás máte jeden tip. Pošlete všechno oblečení do čistírny, kde se o něj postarají profesionálové. Stačí zajít na web Cleany.cz, kde si vyberete čas vyzvednutí, všechno zabalíte a pak jen počkáte, až vám čisté a vyžehlené oblečení přiveze kurýr zpět.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!