Záleží vám na přírodě? Odličujte se ekologicky

Ještě před několika lety byla většina kosmetických produktů neslučitelná se zdravým životním prostředím –ať už z pohledu výroby, obalů nebo použitých ingrediencí.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

1 června, 2023

 

Doba jde ale naštěstí rychle kupředu, a tak dnes máme spoustu alternativ, jak škodlivé produkty nahradit šetrnějšími a ekologičtějšími variantami. A to i v tak běžné rutině, jakou je čištění pleti. S odličovacími tamponky BEL Naturesi můžete být jisti, že jste vybrali to nejčistší, což stvrzuje certifikace GOTS.

V hlavní roli organická bavlna a mikrovlákno

Značka BEL je odborníkem na vatové podušky už dlouhé roky.

Zákazníci si oblíbili především jejich hebkost a kvalitu, čehož je dosaženo díky unikátní směsi bavlny a mikrovlákna, které dokáže dokonale zachytit všechny nečistoty i make-up usazený vpórech pokožky.

Mikrovlákno se z pohledu odličování ukázalo jako jedinečný materiál, umí totiž efektivně vázat tuky a oleje, což usnadňuje i urychluje kompletní čištění pleti. Na přírodě záleží! Značka si je vědoma toho, jak moc je udržitelnost ve výrobě kosmetických podušek důležitá, přeci jen jde o produkt, který podléhá rychlé a velké spotřebě.

 

Certifikace GOTS definuje ekologická a sociální kritéria na vysoké úrovni v celém dodavatelském řetězci.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Pleť odličujeme téměř všichni každý den, a někteří i dvakrát. Použité tamponky pak končí v koši a je potřeba je znovu vyrobit. A s tím jde ruku vruce zapojení všech výrobních procesů, od získávání surovin, přes samotnou výrobu až po balení a distribuci, což jsou kroky, které často nebývají ekologii příliš nakloněny. Značka BEL se ale rozhodla, že se ve své činnosti vydá udržitelnou cestou. A její snahu stvrzuje certifikace GOTS.

Co je certifikace GOTS?

Certifikát GOTS (The Global Organic Textile Standard) se uděluje pouze textilním produktům vyrobeným zorganických materiálů, jako je bavlna či ovčí vlna. Často ho najdete na oblečení, udělit se ale může (samozřejmě po splnění všech podmínek) i dalším výrobkům, třeba právě vatovým poduškám. Certifikace GOTS definuje ekologická a sociální kritéria na vysoké úrovni v celém dodavatelském řetězci – doslova od semínka bavlníku, přes jeho sklizeň a zpracování, až po výrobu podušek a jejich cestu k zákazníkům.

 

O čem certifikace GOTS svědčí?

•Materiál je vyroben minimálně ze 70 % zorganických vláken

•Použité chemické látky, např. barviva, splňují environmentální a toxikologická kritéria

•K výrobě nebyly použity látky jako formaldehyd, těžké kovy, aromatická rozpouštědla, nano částice, GMO, enzymy GMO a azobarviva
•K bělení byly použity pouze prostředky na bázi kyslíku, chlorované prostředky jsou zakázány

•Všichni, kdo se podílejí na výrobním procesu, mají zajištěné bezpečné a vyhovující pracovní podmínky a jsou spravedlivě ohodnoceni

•Výroba neznečišťuje vodní toky a je kladen vysoký důraz na zachování úrodnosti půdy a biodiverzitu

Až se tedy budete příště odličovat, můžete tak bez výčitek svědomí, že zbytečně zatěžujete planetu.

Také si přečtěte

podobné

Módní barvy na manikúru pro léto 2024

Léto je období, kdy chceme do svého života přidat více radosti a nových zážitků. A trendy gelové nehty vám pomohou navodit letní náladu.Často je těžké vybrat nový design nehtů, který vás bude provázet několik týdnů....

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!