Krásný zpravodaj: zero-waste v drogerii, na vlasy Foilyage, slow beauty nevěsta

Tyhle zprávy ze světa krásy byste měli vědět: provedou vás organickým svatebním líčením, vysvětlí princip nejnovějšího trendu v barvení vlasů a nasměrují vás tam, kde můžete zabojovat za lepší životní prostředí: k eko-friendly a zero waste kosmetice.


Připravená kosmetika
Krásná žena na podzim

2 minuty čtení

10 září, 2020

Kosmetika bez obalu: konec nešetrnému plýtvání

32 kilo plastových obalů vyhodí průměrný Evropan každý rok. A to rozhodně není málo, abyste nezauvažovali o změně svého nákupního chování. Pro stáčenou drogerii už nemusíte chodit jen do speciálních bezobalových obchodů, ale i do běžných drogerií. Drogerie dm zavedla už před rokem první stáčírny gelů na praní a čističů, Rossmann uvádí také doplňovací stanice – pro nejdůležitější přípravky z portfolia značky Henkel (prací prášky Persil, aviváž Silan, Pur na nádobí, tekuté mýdlo Fa, veganské výrobky na vlasy Nature Box…). Jednou vyberete láhev, kterou vám zaměstnanci označí „Děkujeme za doplnění“, a příště už přijdete s ní. Jednorázová investice vám vydrží roky. V Praze je doplňovacích stanic už šest, další najdete v Liberci, Pardubicích, Českých Budějovicích a v Brně.

Své zero-waste myšlení můžete podpořit i tím, že do vybraných prodeje Rossmann přinese v rámci projektu Druhý smysl obalů prázdné plastové obaly od kosmetických přípravků. Iniciativa drogerie spolu s L´Oréal má za cíl zrecyklovat co největší množství obalů a přeměnit je na regranulát, ze kterého se vyrábí nové předměty. Jeden z nich – plastový květináč od české značky Plastia – si rovnou můžete pořídit a podpořit tím Nadační fond KlaPeto.

Eko-friendly smýšlející nevěsta se nenechá nalíčit jen tak něčím: volí kosmetiku veganskou, z biodynamicky pěstovaných rostlin, s fair-trade surovinami, v recyklovatelných obalech. Taková jsou i líčidla.

Svatba

Udržitelná svatba: líčení i nehty ve stylu slow beauty

Řešíte každý zbytečný přesun autem i brčko, nebudete servírovat nadměrné porce masa, zeleninu jste objednali lokální, šaty máte po babičce, svíčky bez palmového vosku a těšíte se na svatební tanec na louce. Takže bude vaše svatba zkrátka udržitelná, eko friendly. Kvůli koronakrizi jich bude na podzim ještě víc než běžně, a to ví i v salonu OliOla Organic Beauty, proto představili kompletní slavnostní vizáž pro nevěsty, které nechtějí slevit ze svých požadavků na krásu a zároveň chtějí zůstat věrné myšlence „slow beauty“.

Slow beauty kosmetika

O slavnostní líčení se tak postará bio květinová kosmetika Zuii Organic, o vlasový styling značky Oway a Original Minerals, o dokonalou manikúru, která takovou zůstane i po celou svatební cestu, pak například Bio Sculpture gel laky, šetrná přírodní verze gelových nehtů, která vydrží bez chybičky týdny a přitom nenarušuje nehtové lůžko. Veškeré výrobky jsou bez škodlivých chemických substancí jako jsou parabeny, sulfáty, amoniak, umělá barviva nebo aroma. Čekejte přípravky z biodynamicky pěstovaných rostlin a bylin, s fair-trade surovinami, organickými extrakty a esenciálními oleji. 90 % přípravků je veganských a samozřejmě netestovaných na zvířatech.

“Na svatbu doporučujeme hlavně přirozený svěží make-up v barvě vlastní pleti. Vyhýbáme se více vrstvám krycího pudru, tvrdé černé a výrazné lince, která oči opticky zmenšuje nebo stínům na spodním víčku, které často způsobí unavený pohled a zvýrazní kruhy pod očima. I při úpravě vlasů volíme lehké vzdušné účesy, jemné vlny, romantický styl zase podtrhne povolený drdol,” shodují se experti v OliOla studiu, jak na krásu ve stylu „slow beauty“.

Technika barvení vlasů foilyage: o co jde?

Balayage mizí, na její místo nastupuje foilyage. Nová barvící technika dobývá vlasová studia. Foilyage využívá jemných, měkkých barevných přechodů, které jsou světlejší na spodní části vlasů, technika proto dává smysl hlavně u delších vlasů, minimálně od délky k ramenům. Tak vynikne nejlépe. Barva přirozeně odrůstá.

K barvení se využívají fólie, které zabraňují vysychání barvy, a přechody jsou díky tomu ještě plynulejší. Právě fólií se upravuje intenzita barvy. Bodují barvy v odstínech zlata a karamelu, stejně jako měděnobílé. Tenhle trend bude vlasům slušet nejen letos na podzim.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!