Život v roli matky je plný radostí i strastí

Knížky osobnostního rozvoje čtou studenti i manažerky, ale věděli jste, že existují takové, které podpoří vaše mateřské cítění nebo vám pomohou zahnat obavy?

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

3 května, 2022

Být matkou je úkol mnohdy velice nelehký. Už jen tlak, který je na vás vyvíjen, neboť není pochyb, že hrajete v životech dětí důležitou roli. Být maminkou je krásné poslání, které přináší mnoho překrásných okamžiků, které se dotknou srdce a kolikrát vženou i slzy do očí. Ovšem toto poslání sebou přináší i jisté strasti.

Co je důležité? Uvědomit si, že nic není dokonalé, že je naprosto pochopitelné, když něco nezvládáte. Ano. Je to v pořádku.

Rodinný život dnes až příliš často určuje nadměrná úzkost, únava a jiné stresové reakce.

Dárek

Sotva vás někdo dokáže rozčílit jako vaše vlastní dítě. Rodinný život dnes až příliš často určuje nadměrná úzkost, únava a jiné stresové reakce. Tyto emoce snadno vedou k tomu, že jako matka reagujete zcela jinak, než byste chtěla. Chcete-li to změnit, potřebujete se naučit své emoce vnímat, dívat se na ně zvenčí a správně s nimi zacházet – nepotlačovat je, ale ani se jimi nenechávat převálcovat.

Tato kniha vám pomůže nalézt váš ztracený vnitřní kompas a spojení se sebou samou, vypořádat se s hněvem a impulzivností a poznat, kdy se ve vašem chování spouští automatické vzorce. Umožní vám dívat se na situace očima vašeho dítěte, komunikovat s ním a spolupracovat při hledání řešení, která zajistí spokojenost vás všech.

Kniha Maminko, nekřič – Jak zkrotit emoce a porozumět dětem je k dostání u Grada.

„Pečujte o sebe. Jste důležitá. Učiňte ze svého zdraví a osobního štěstí svoji prioritu.“
– vybráno z knihy

Dárek

Docházejí vám nápady, co připravit svému děťátku k jídlu, a hledáte inspiraci pro každodenní vaření? Pak je tato kniha pro vás ideální, neboť vás provede pestrým světem příkrmů pro děti do jednoho roku.

Najdete zde rady, jak na rychlé a zdravé vaření z běžně dostupných surovin, i autorčiny zkušenosti s přípravou jídel pro malé děti. Recepty jsou přehledně uspořádány podle věku dítěte a většina z nich je navíc doplněna o tipy na dochucení jídla, aby si pochutnala rovnou celá rodina. Ušetříte díky tomu cenný čas, který můžete místo v kuchyni strávit se svým děťátkem!

Kniha Mami, mám hlad je k dostání u Grada.

„Zprvu mi příkrmy připadaly jako hrozná věda a nevěděla jsem, co, kdy ani jak připravovat, čím začít, co dřív a co potom, jak zeleninu kombinovat, kdy připravit svačinku, kdy večeři.“
– vybráno z knihy

Také si přečtěte

podobné

Jak na relaxaci v domácím prostředí

Naučte se odpočívat. Dejte si pauzu od práce, přestaňte uklízet a schovejte někam svůj seznam s úkoly. Zavřete na chvíli oči a odpočívejte. Nejde to? Poradíme vám, jak relaxovat v domácím prostředí. Díky našim radám...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!