Beauty trendy pro rok 2023. Bílé rty, znovunaplnitelné parfémy, intimní život i mikro zákroky

V roce 2023 se ještě víc posílí trend udržitelnosti, svezete se na vlně kolagenu, v drogeriích potkáte sexuální pomůcky a v líčení se zaměříte na žluté a bílé rty.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

4 minuty čtení

21 února, 2023

 

Well-being intimně

Už jste zaregistrovali, že některé drogerie zařadily do své nabídky sexuální hračky? V jejich pojetí jde o well-being produkty podporující intimní zdraví, jako jsou například Venušiny kuličky. Přistupují k sexu jako k jednomu kolečku dobře promazaného stroje zvanému tělo – vše by mělo být v rovnováze, tedy i naše sexuální uspokojení. I taková je krása v roce 2023.

 

Hity v líčení pro rok 2023

Neonky – neonové barvy použité nejen na víčkách

Modré orámování očí

Měděná nejen v létě

Zlatá na víčkách ve větším než malém množství

Tajemný pohled jako Šeherezáda – výrazné rámování černou linkou

Jemné třpytky, jako když se leskne sníh, použité na lících

Výrazné rty – rtěnky žluté i bílé jsou překvapivě slušivé

 

Do středu pozornosti se dostanou látky jako ceramidy či niacinamidy. Jenže žádná ingredience nikdy plně nezvrátí poškození kožní bariéry. Prevence by měla stát před nápravou.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Krása pro zdraví jako trend v kráse pro rok 2023

„Kosmetický průmysl je na prahu zásadní změny. Spotřebitelé už nehledají pouze produkt, díky kterému budou krásnější, hledají něco, díky čemu se budou cítit lépe a budou i skutečně lepší. Tento způsob myšlení, související s nástupem vědomé krásy, vedl k nárůstu poptávky po výrobcích, jež nabízí víc než jen péči o pleť. Společnost FOREO se velmi rychle přizpůsobila a její self-care produkty překlenuly propast mezi zdravím a krásou,“ vysvětluje Vladimir Cuturilo, generální manažer FOREO Eastern Europe.

Jedním z trendů, kterému se dostane největší pozornosti, je ochrana kožní bariéry. Stratum corneum, vnější vrstva pokožky, zadržuje vlhkost a chrání buňky před toxiny z okolního prostředí. Z mnoha důvodů, například vlivem používání nešetrných kosmetických produktů, dochází k jejímu narušení. Jakmile však ztratí svou sílu, pleť se stane citlivou a náchylnější k podráždění.

Do středu pozornosti se dostanou látky jako ceramidy či niacinamidy, nicméně značka FOREO varuje, že žádná ingredience nikdy plně nezvrátí poškození kožní bariéry a vyzdvihuje proto prevenci před nápravou. Protože jedním z největších viníků poškození je nadměrná exfoliace a hrubé čištění pleti, vsaďte na šetrnější přístup. Přístroj LUNA 4určený k čištění pleti je vybaven měkkými silikonovými štětinami, které hloubkově čistí pleť a nenarušují kožní bariéru. Zároveň odstraní až 99,5 % nečistot, včetně zbytků make-upu, přebytečného kožního mazu a odumřelých kožních buněk.

 Kolagen všude kolem nás

Jestli si myslíte, že byl rok 2022 ve znamení kolagenu, v roce 2023 ho bude užívat snad už úplně každý. A navíc nás těší, že díky rozmachu chutná čím dál lépe. Nebo alespoň ten od značky B-ESTÉE. Chcete zkusit maracujový, nebo jahodový?

B-ESTÉE patří k nejkvalitnějším kolagenům – je to 100% mořský kolagen, který je navíc s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C. Obsahuje všechny 3 typy nejkvalitnějšího rybího kolagenu v 1 dávce, vyrobeno z volně žijících, na volném moři chycených,  lososovitých ryb, které mají vysoce účinný kolagen. Díky vitamínu C se kolagen B.ESTĒE 100% vstřebává a skutečně funguje.  Také podporuje imunitu a zdraví organizmu.

Domácí peeling jako ze salonu

Domácí peeling s efektem jako ze salonu? Ano, i to bude hitem v roce 2023. Jestli vám připadá, že je vaše pleť mdlá, zašedlá, jako by bez života, anebo ji trápí nadměrný lesk,mastnota, akné, pigmentové skvrny (koho by něco z toho netrápilo???), právě peeling by měl pro vás představovat ideální druh ošetření. Nemusíte už na něj chodit do salonu, dostupné přípravky seženete i pro domácí péči, zkuste třeba NEOSTRATA Dual Acid Brightening Peel. Jedná se o silný peeling s dvojitým účinkem, který kombinuje efekt chemického peelingu určeného k vyhlazení pleti s vysoce koncentrovanou kyselinou glykolovou (10 %), polyhydroxy kyselinami (10 %) a rozjasňujícími peptidy.

Zdravá vlasová pokožka

V otázce vlasové péče se také bude čím dál víc přistupovat ke zdravé vlasové pokožce – protože jen ze zdravé pokožky mohou růst zdravé vlasy. Zkuste se v lékárnách poohlédnout po přípravcích Klorane, které ji podpoří. Pokud vás pokožka hlavy svědí, zabere třeba pivoňkový šampon.

 

Velikost XXL

Už jsme si zvykli se s ní setkávat na přehlídkovém mole, v roce 2023 uvidíme čím dál více nejrůznějších typů postav i pohlaví i v kampaních na krásu. Transgender modelové, fluidní lidé, xxl postavy…

 

Znovudoplnitelné vůně – parfémy

Flakonky, které si znovu doplníte, už na trhu jsou. A bude jich čím dál víc. Třeba jeden z největších hráčků, značka Giorgio Armani, postupně rozšiřuje portfolio parfémů, které snadno doplníte. Jeden vymazlený flakonek na začátek – a pak už jen jednoduchá skleněná lahvička plná vůně.

Které parfémy jsou znovunaplnitelné? Tady je přehled z února 2023.

 

Lancome – La Vie Este Belle

Chloé – Rose Naturelle

Jean Paul Gaultier – Scandall

Giorgio Armani – My Way

Chanel – Homme Sport Allure (pánská)

Hermes – Voyage d´Heremes

Guerlain – kolekce Aqua Allegoria

Thierry Mugler – Alien, Aura, Angel

Hermés – Jour d´Hermes

Dior – Sauvage (pánská vůně)

 

Vyplatí se udržitelné parfémy ohleduplné k životnímu prostředí? Kolik stojí náplň?

Například na Notino.cz seženete vůni La Vie Est Belle v objemu 150 ml za 4255 Kč. Náplň 100 ml pak koupíte za 1785 Kč. Jednoduchá matematika – vyplatí se to!

Udržitelnost

Čím dál více přírodních složek ve složení, čím dál více organických produktů, veganské výrobky, druhý život obalům, šetrnější výroba i pěstování přírodních ingrediencí, sociální aspekty při výrobě… Tyhle závazky a programy vstřícné k ekosystému i jednotlivcům se objevují v čím dál více značkách.

 

Generace „A“ – co to je?

Budete se s ní určitě setkávat – Generaci A představila značka Armani Beauty. Je to generace talentů vyznávajícím udržitelné hodnoty. Jde o mladou generaci mezinárodních hereček a herců, ke které patří Maude Apatow, Camila Mendes, Isabela Merced, Lili Reinhart, Jonathan Daviss, Michael Evans Behling, Lukas Gage a Chase Stokes. GEN A je svěžím, energickým hlasem značky Armani beauty, kterým promlouvá nová generace nadšenců pro krásu, kteří věří v individualitu, jednoduchost a autenticitu.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!