Vlasové trendy pro rok 2023. Boduje udržitelnost, #pulpriot i pěšinka vlevo

Co bude bodovat v úpravě vlasů pro rok 2023 prozrazují vyhledávače, influenceři, celebrity i experti.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

26 ledna, 2023

Hity a trendy ve vlasové péči pro rok 2023

Udržitelnost
Hlavně udržitelně, velí trend. Od péče bez parabenů přes recyklovatelné materiály až po znovudoplnitelné obaly. Připravte se na produkty v tuhém balení (jako mýdlo). Aktuálně je seženete například u Lush, drogerie dm nebo Yves Rocher. Pantene má zase doplnitelné šampony.

Barvy
#pulpriothair – co to je? Přes milion příspěvků na instagramu dokazuje, že se tento trend brzy přenese i k nám do Česka. Barevné vlasy, v odstínech modré, růžové a případně i zelené. Nezkoušejte to doma, tohle chce profíka, aŤ nevypadáte jako přejetý jednorožec.

Velmi rovné dlouhé prameny s tekutým leskem jsou sice opozicí k messy střihu, ale zabodujete s nimi také.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Pěšinka jinak
Možná vám ji tak čas od času hodí kadeřnice, možná si ji občas pro změnu učešete vy jinak než do středu. Vsadíme se, že v roce 2023 to budete dělat ještě častěji. Upravovat si pěšinku do boku. Vlevo je to ještě lepší!

Messy haircut
Stále toužíme po nadýchaných vlasech a textuře, která dá vyniknout vrstvenému sestřihu. Svědčí o tom vyhledávání výrazu „messy haircut“. Vrstvenému střihy musí dobře vypadat seskládané přirozeně, ale i tak, když je vytvoříte do kreace. Nechte si kratší vlasy podél obličeje a objem dodejte na temeni hlavy. Silné vrstvení sestříhaných vlasů bude zkrátka in.

Velmi rovné a hladké vlasy
Ve vlasové péči zaboduje i důkladné rozčesávání vlasů spojené s úhlednými rovnými vlasy jako ze skla se super leskem. Určitě se vám bude hodit uhlazovač vlasů.
„Bude skutečný návrat k uhlazenějším stylům,“ říká vlasová legenda Sam McKnight. Velmi rovné dlouhé prameny s tekutým leskem jsou sice opozicí k messy střihu, ale zabodujete s nimi také.

Amelie bob (aneb box bob) – co to je?
Stříhání na bob, klasicky ztvárněné s čistými rovnými liniemi, které jsou stylizovány velmi všestranně, vyniknou potom i s měkkými vlnami stejně jako když je necháte uschnout na vzduchu. Skvěle funguje pro jemné vlasy, protože pomůže dodat texturu a plnost vlasům, které jinak mohou vypadat ploché.
Zkrátka se nechte ostříhat na poloviční cestu mezi uši a ramena.

Návrat natáček
Po natáčení vlasů na pásek od županu nebo staré tričko či ručník se zase vrátí jednoduchá podstata natáček.

Ale zároveň věříme tomu, že se zase objeví někdo, kdo vymyslí natáčení vlasů na tužku, šišku nebo známku, hihi.

Trendy svatební účesy pro rok 2023

Kadeřníci přiznávají čím dál větší poptávku po jednoduše seskládaných vlnách protknutých perlami. Sice se dříve říkalo, že perly na svatbu nepatří (kolik perliček, tolik slziček), moderní něvesty ale spíše než babské moudrosti preferují jejich zdobnost a noblesu.

Těšte se, že v roce 2023 u nevěst budete více vídat velmi hladké drdoly (a jsme zpátky u těch hladkých rovných účesů), elegantní a sofistikované.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!