Čtení pro matky. Nymfomanky, péče o lásku i cynické příběhy jako z Bohnic

Čím si zpestřit nudné únorové dny? Přece čtením. Nápady na knížky na jarní prázdniny, které pobaví a potěší, jsou právě tady.

2 minuty čtení

2 února, 2023

Kam zmizeli muži s velkým M? Satirické čtení o lovu žen v Česku

Nymfomanka Džejn, naivní učitelka Lenka, rozvedená Žofie a jejich společné kamarádky. Nejen tyto postavy ztělesňují všechny nešťastné ženy hledající lásku na celý život. Co všechno jsou pro to ochotny podstoupit? Plastické operace, liposukce, tetování? Že to není tak jednoduché, jak si představovaly, zjistí velmi rychle. Do vztahů se jim hrnou pouze alkoholici, muži v exekuci nebo sexuální predátoři. Jak se vyrovnají se zneužitím, krádežemi nebo chorobným lhaním? Jednoduše. Ženská pomsta je ten nejsladší pokrm pro duši. Kniha s názvem Zoufalky s podtitulem aneb Rande jak cyp vyšla v Pointa.

Vtipně a s lehkostí originálně sestavený praktický návod, jak lásku v každodenním životě dobře dávat i přijímat, to je kniha Péče o lásku.

Kniha Péče o lásku  – tip na knihu nejen pro zamilované ženy

Návod, jak přijít fungování lásky na kloub – Malá kniha o velké lásce – Láska jako zdravý životní styl 21. století. Tak se představuje kniha o lásce v dlouhodobých vztazích s názvem „Péče o lásku – Praktická příručka umění milovat a být milován“ od autorky Karoliny Rauschertové. Každý, kdo v životě touží po lásce, v této knize najde skvělé shrnutí základních doporučení a užitečných tipů, které pomáhají udržovat lásku v intimních vztazích v dobré kondici a ku spokojenosti všech zúčastněných. Autorka ve své knižní prvotině představuje vtipně a s lehkostí originálně sestavený praktický návod, jak lásku v každodenním životě dobře dávat i přijímat. Odborné poznatky šikovně kombinuje s moudrými postřehy ze života milující a milované ženy a zasazuje do srozumitelných souvislostí. Autorka píše pod pseudonymem Loverotika inspirační blog Umění milovat.cz.

 Cynická lovestory

Druhá kniha prozaičky píšící pod pseudonymem Edna Nová, které v roce 2020 vyšla v Pointě úspěšná prvotina Ženy z Bohnic, vyšla v online nakladatelské službě Pointa.

Jak ji charakterizovat??? Romantická komedie psaná jako blog? Styl à la Deník Bridget Jonesové? Černý humor? Záznamy z psychoterapeutických sezení? Všechno v jednom. To Cynická lovestory bude bavit i ty, co pořád s láskou koketují, i ty usazené v manželství.

Vaříme Nebesky. Komu to bude?

A přidat chceme i jeden tip na kuchařku. Besky. Vaříme nebesky je nebeská kuchařka od vítězky MasterChef, kde se dozvíte i něco o ní samé. Třeba vás bude inspirovat i jako žena, nejen jako kuchařka, která nabízí tradiční jídla česko-slovenská kuchyně, ale také ohnivá Asie, indická jídla, maso, steaky a ryby. A co rozhodně nechybí, je sladké pečení, které má Veronika ze všeho nejradši. Kapitolu trefně nazvala Nebe.

A jedna vzdělávací, to když s dětmi tápete, co to v tom dějepisu zrovna probírají.

Co v učebnici dějepisu nenajdete – starověk od Grada je kniha, která se věnuje období starověku v Africe, Evropě a Asii. Je rozdělena do šesti částí, které vám umožní poznat země i život jejich obyvatel, a to především prostřednictvím pozoruhodných, překvapivých i úsměvných zajímavostí, které v učebnicích dějepisu nenajdete.

 

Náš tip

Pokud se naopak potřebujete knih, které se vám doma kupí, zbavit, můžete vyzkoušet Knihobot, který je prodá za vás. V knižním secondhandu Knihobot za metr knih můžete dostat i 4 tisíce korun.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!