Děti, čtěte. Dva hodně zajímavé projekty pro malé čtenáře

Až do prosince běží festival Děti, čtete? pro děti i jejich rodiče plný autorského čtení, her, besed a divadel. A my vám chceme říct ještě jednu věc související s knihami – zadarmo na vás čeká nová rodinná knížka od J.K.Rowlingové, autorky Harryho Pottera.

Kniha
Děti s knížkami

2 minuty čtení

11 září, 2020

Nová pohádka J. K. Rowlingové zdarma

Tahle podzimní čtenářská událost si zaslouží vaši pozornost. Na speciálních webových stránkách ZDE je připravena zdarma k přečtení původní pohádka J. K. Rowlingové s názvem Ikabog, kterou napsala před deseti lety a četla ji dětem před spaním. Vydat se ji ale rozhodla až nyní: „díky“ koronaviru. Chtěla pobavit děti, rodiče, zkrátka všechny, kdo uvázli doma během pandemie nemoci Covid-19.

Ikabog je laskavá, svižná a zábavná pohádka o strašlivé příšeře, strhujícím dobrodružství a naději všemu navzdory, zasazená do vymyšleného království.

Ikabog je publikován zdarma na speciálních webových stránkách pod správou nakladatelství Albatros. Nejenže po dobu sedmi týdnů budou každý den přibývat nové kapitoly, ale příběh mohou děti zkusit samy ilustrovat. A vybrané obrázky se navíc objeví v připravované knize. Autorka navíc celý honorář věnuje na projekty pomáhající lidem, které nejvíce zasáhla pandemie.

Festival Děti, čtete? neučí děti jen číst, připravené jsou bleší trhy, divadla, dílny, besedy…

Pozvánka na festival Děti, čtete?

O čem je festival Děti, čtete?

Festival Děti, čtete je největším literárním festivalem pro děti u nás. Ukáže vám to nejzajímavější a nejlepší, co se v tuzemské dětské literatuře za poslední rok odehrálo.

„Festival je výjimečný i tím, že zahrnuje velké množství žánrů, které se různými způsoby dotýkají knihy a ukazují dětem krásnou literaturu v celé její komplexnosti, jako základ, z něhož až pak vycházejí další druhy umění. Nápaditou a zábavnou formou podporuje u dětí chuť číst a v součinnosti s rodiči i učiteli snahu udržet literaturu v jejich životě navždy,“ vysvětluje Ivana Pecháčková, zakladatelka a ředitelka festivalu.

 

A aby to nebylo „jen“ o čtení knih, připravený je na řadě míst v Česku vymazlený program, od bleších trhů, výtvarných dílen přes divadla a besedy až po čítárny. Děti se tak můžou setkat s autory a ilustrátory oblíbených dětských knih.

Děti, čtěte, knihy jsou

I když byla sezona 2020 narušena koronavirem, pořád vycházelo v nakladatelstvích Meander, Baobab, Albatros, Host, Paseka, Portál, z mladších pak Abramis, Pikola, Pop-Pap, Běžíliška, Cesta domů, Cattacan aj. spousta dětských knih, kvalitních a inspirativních.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!