Dobrodružné i výchovné. Knihy, které nejen pobaví, ale i pomohou

Věděli jste, že stačí pouhých dvacet minut čtení denně, abyste svým dětem dali základ do školních let i do života samotného? Knihy pomáhají dětem růst a z mnoha dalších důvodů pomáhají i rodičům. Vydejte se do světa příběhů, fantazie, dobrodružství i poznání s Nakladatelským domem GRADA.

 

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

13 dubna, 2022

Taky si vzpomínáte na dobu, kdy jste byli malí a těšili jste se na večer, kdy si k vám maminka sedne na postel a přečte vám pohádku? Leželi jste, ani jste nedutali a nechali jste se unášet maminčiným klidným, vypravěčským hlasem? Přesně to jsou ty zážitky a vzpomínky, které vám vykouzlí úsměv na tváři. A když dospíváte a sami se připravujete na rodičovství, vracíte se do těchto šťastných chvil a těšíte se na to, jak svým dětem budete číst a předáte jim lásku ke knihám.

„Mami, já bych chtěl/a pejska.“ Splňte přání alespoň v knížce!

GRADA roste s námi

Nekonečně mnoho inspirace nabízí GRADA, která má pod sebou nejen odborné a populárně naučné publikace, ale i beletristické bestsellery vycházející pod značkou Cosmopolis jako jsou Romantické útěky od Julie Caplinové či dechberoucí thrillery od Roberta Bryndzy a pro nejmenší pod značkou Bambook vše, co potřebují ke svému prvnímu čtení i pro cesty do světa fantazie. GRADA zkrátka roste s námi. Od pohádek přejdeme do pubertální éry young adult literatury a odtud už do světa dospělých.

Vybrali jsme pro vás knížky pro děti, které si dle našeho názoru zaslouží vaši pozornost.

Některé knihy provedou děti světem dobrodružství, další maminkám pomůžou, když už nevědí, co jim připravit dobrého k jídlu a poradí, jak zkrotit emoce a porozumět svým ratolestem.

Největší dětská přání

„Mami, já bych chtěl/a pejska.“ Věta, která se často ozývá z úst snad všech dětí. Kdo by taky nechtěl mít věrného, chlupatého, čtyřnohého mazlíčka, který bude jeho nejlepším kamarádem? Ať už ve skutečnosti, nebo v knížce, pejskové jsou zdrojem nekonečné radosti i fantazie.

Noční pes

Když Marek potká Dalilu, zrodí se velké kamarádství. Přitom odlišnější by ti dva už být nemohli. On je stejně tak veliký jako ona malinká. Stejně tak naštvaný a ztracený, jako je ona ohromná a statečná. Jednu věc ale mají společnou – nejvíce na světě si přejí mít vlastního psa.

Sled náhodných událostí a jeden úžasný novofundlandský pes je přivedou na stopu nelegálních obchodníků se štěňaty. Podaří se jim je zachránit? A splní se jim sen o vlastním pejskovi? Napínavý příběh o statečnosti, odvaze, úžasném psovi a velkém kamarádství od Jane Elsonové nadchne všechny milovníky zvířat a dobrodružství.

 

„Den, kdy jsem se já, Marek Vrabčák, poprvé setkal s Nočním psem, nebyl žádný obyčejný den.“
– vybráno z knihy

Splněné přání

Každý sen se ti může splnit, když si ho opravdu přeješ! Začtěte se do neobyčejně poutavého příběhu o věrném kamarádství od Barbary O’Connorové.

Klára musí odjet od rodičů k tetě na venkov, kde se jí vůbec nelíbí. Všechno se ale změní, když se objeví chlupatý psí tulák. Kromě vysněného pejska Klára nakonec získá i toho nejúžasnějšího kamaráda, a především nový domov a milující rodinu. Neobyčejně poutavý příběh o věrném kamarádství.

 

„Tak a je to! Povedlo se mi něco si přát. Třeba se to tentokrát konečně opravdu splní.“
 – vybráno z knihy

 A pokud ještě nemáte příběhů o roztomilých čumáčcích a vrtících ocáscích dost, pak se v dubnu můžete těšit na další příběh od Barbary O’Connorové. Ukradený pejsek je dojemný příběh o tom, že někdy je potřeba změnit své plány kvůli ostatním. Poutavé vyprávění o Žofii, která vymyslí dokonalý plán, jak získat pejska a pomoci tak své rodině.

 

„Ten den, kdy jsem se rozhodla ukrást psa, byl zároveň dnem, kdy moje nejlepší kamarádka Linda Godfreyová přišla na to, že žiju v autě.“
– vybráno z knihy

Inspiraci nejen pro první dětské čtení nabízí značka dětské literatury Bambook. Nechte své děti potulovat se s tímto pandím klukem po všemožných říších a zažívat nespočet dobrodružství.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!