Jak vybrat ty správné boty pro vaše děťátko?

Miminko vyroste rychlostí blesku a než se nadějete, je nejvyšší čas kupovat první botičky. A pak druhé, třetí, čtvrté… Dětská nožička se totiž zvětšuje snad ze dne na den a nákup botiček vás tak čeká přinejmenším s každým ročním obdobím, někdy i častěji.

 

2 minuty čtení

20 ledna, 2022

Správný výběr botiček

Výběr botiček pro vaši malou ratolest není jen tak! Když si zadáte toto heslo do vyhledávače, pravděpodobně na vás vyskočí desítky odkazů, které obsahují ty nejlepší rady a doporučení. Problém ovšem je, že se často velmi diametrálně liší! S příchodem barefoot se začalo ustupovat od kotníkových bot, řada odborníků začala preferovat skutečnou chůzi na boso. A víte co? Protože právě ani odborníci se často neshodnou, jaká obuv je pro děti tou nejlepší, zkuste se při jejím výběru soustředit na jiné věci, než je její typ a jděte zlatou střední cestou.

Prvním kritériem, které berte v potaz, je aktuální velikost nožičky. V mnoha specializovaných obchodech mají speciální měřák dětské nohy, nebojte se ho použít! V dnešní době mají tyto měřáky už i eshopy. Například internetový obchod eobuv.cz používá službu esize.me. Prakticky to znamená, že v kamenném obchodě necháte nožičku dítěte změřit přístrojem a jeho údaje nahrajete pod svým přihlašovacím jménem do aplikace. Při každém přihlášení a nákupu na eobuv.cz tak máte zaručeno, že vybíráte tu správnou velikost. 

Službu esize.me můžete využít i v pohodlí domova. Pomocí 2D skenu na mobilním telefonu a nahrání do aplikace dosáhnete stejně dobrých výsledků. Navíc, u dětské nožičky, která neustále roste tuto službu určitě oceníte! A rovnou můžete přidat i svůj sken. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit. Možná budete vybírat dívčí bačkory a rovnou vezmete boty pro celou rodinu!

Poté, co sami provedete kvalitativní předvýběr, klidně nechte svou malou princeznu, nebo svého malého dobrodruha, aby si vybrali, které botičky se jim líbí.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Pokud mluvíme o správné velikosti dětské botičky, je nutné zmínit tzv. nadměrek. Nadměrek je 0,5 – 1 centrimetr dlouhé volné místo v délce botičky. Boty s nadměrkem se dětem kupují proto, aby jejich nožičky měly pohodlí a možnost zdravého růstu. Menší, ale ani větší nadměrek není pro dětskou nožičku prospěšný a může pro dítě být nepohodlný. 

Nadměrek by ovšem neměl být pouze do délky botičky. Důležitá je také šířka, na kterou se snadno zapomíná! Pozor si dávejte na velmi úzké boty, které jsou pro zdravý vývoj nožičky vyloženě škodlivé. Dobré není ani postupné zužování ve špičce. Proto je důležité v botičce nechat dítě projít a překontrolovat, jestli správně sedí. Z internetového obchodu se nebojte objednat hned několik různých bot a vyzkoušet, které jsou v pořádku. Například na eobuv.cz můžete nesedící boty bezplatně vrátit.

A co vzhled?

Pozor dávejte také na materiál. Dávejte přednost kvalitním materiálům, ve kterých bude dětská nožička „dýchat“, nebude se příliš potit a bude měkký. Nejkvalitnější je jednoznačně přírodní useň.

Samozřejmě, i styl se počítá a rozhodně spadá do kategorií správného výběru. Poté, co sami provedete kvalitativní předvýběr, klidně nechte svou malou princeznu, nebo svého malého dobrodruha, aby si vybrali, které botičky se jim líbí. Nejspíš do nich promítnou svou oblíbenou barvu nebo pohádkovou postavu, ale to vůbec nevadí. Důležité je, že je budou nosit rádi!

Na eobuv.cz najdete opravdu široký výběr dětských bot, od bačkůrek, až po dětské holínky, které najdete tady: https://www.eobuv.cz/detske/chlapec/kotnikove-a-jine/holinky.html. V takových epesních holinkách s dinosaurem, krokodýlem nebo tygrem se budou lumpárny v kalužích dělat úplně sami!

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!