5 knížek pro rodiče, které pomůžou s výchovou a provedou změnami

Až do prosince běží festival Děti, čtete? pro děti i jejich rodiče plný autorského čtení, her, besed a divadel. A my vám chceme říct ještě jednu věc související s knihami – zadarmo na vás čeká nová rodinná knížka od J.K.Rowlingové, autorky Harryho Pottera.

nové knížky o výchově těhotenství porodu
nové knížky o výchově těhotenství porodu

2 minuty čtení

17 listopadu, 2020

Jedna knížka provede teenagery světem dospívání, z další se poučí rodiče, kteří čekají své první děťátko.

nové knížky o výchově těhotenství porodu

Jdeme mezi děti

Vstup do školky nebo školy je pro děti velkou změnou z hlediska vývojového, zdravotního a sociálního a je náročnou výzvou i pro rodiče. Jak rodinu na takovou událost připravit? Je dítě dostatečně zralé? Vyvíjí se správně? To jsou všechno otázky, které vám zkusí zodpovědět kniha Jdeme mezi děti od nakladatelství Grada. Sepsali ji dva odborníci – dětský lékař Martin Gregora a dětský psycholog Václav Mertin.

Svobodná hra

Věříte, že děti potřebují každý den svůj čas si hrát? Svobodný prostor, kdy můžou podle svého rozvíjet kreativitu a sociální dovednosti, pohybovat se, dovádět? Zkrátka svobodnou hru? Kniha Svobodná hra od nakladatelství Smart Press, která právě vstupuje na trh, vysvětluje, co to je svobodná hra, v čem spočívá její význam pro děti a jak ji mohou rodiče (ale třeba i učitelé) převést do praxe. Ale nečekejte jen nudnou teorii nebo výklad o ovlivňování a vývoji mozku (i to je ovšem součástí), praktická část knihy ukazuje návody a ukázky, jak správně takovou svobodnou hru nastartovat. Svobodná hra nabízí mnoho druhů aktivit – fyzické, tvořivé a konstrukční, ale třeba i bojové a divoké. Knihu sepsali manželé Justina a Petr Danišovi, kteří to všechno „vyzkoušeli“ na vlastní děti.

Teorie mateřství

Lucie Janauer sepsala populárně-naučnou knížku, po které mají maminky sáhnout kdykoliv bude miminko plakat. Dozvědí se, proč je pro ně důležitý kontakt, co způsobuje trvalý pláč, jak žít v souladu s dítětem… Teorie mateřství se zabývá péčí o miminko a dítě zase trochu jinak, než jak znáte z třeba z časopisů. Knížku vydala autorka přes POINTA.cz, kde si ji můžete napřímo zakoupit.

Teena

Tahle knížka není pro rodiče, je spíš pro samotné děti – konkrétně tedy pro teenagerky, které provází obdobím dospívání. Teena aneb skutečný průvodce pro holky řeší se v ní všechno, co je zajímá – péče o pleť i tělo, sex,  učení, cigarety, vztahy, oblékání, finance… Kniha představuje neotřelou kombinaci deníkových záznamů osmačky Teeny a praktických rad do života – samozřejmě přátelsky pojatých tak, aby se nestala terčem posměchu jako Děvčátko, na slovíčko. Autorkami knihy jsou profesionální stylistka, vizážistka a lektorka líčení Petra Šestáková a spisovatelka a autorka knižních a rozhlasových pohádek Veronika Tichá („Vera de Nera“).

Čekáme děťátko

Už třetího vydání se dočkala kniha Čekáme děťátko, na kterou mnoho maminek nedá dopustit. Provází je totiž nejen těhotenství a porodem, ale i péčí o dítě až do věku, než nastupují do školky. Těšit se může na ultrazvukové snímky, praktické návody při potížích s kojením, očkovací kalendář, soupis návštěv u pediatra, zásady první pomoci, sex po porodu, cestování v těhotenství… Sepsali ji Martin Gregora a Miloš Velemínský ml. pod taktovkou nakladatelství Grada.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!