5 knížek pro letní přípravku. Žádná máma by je neměla minout

Na léto je potřeba obměnit jídelníček i vyladit se do formy. Protože si myslíme, že se dny plnými slunce se novoroční předsevzetí (říkejte tomu třeba i jen „pár nápadů“ nebo „malé cíle“) plní tak nějak lépe, máme pro vás inspiraci, na čem můžete zapracovat právě teď. Na sobě i na jídelníčku celé rodiny.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

3 minuty čtení

14 května, 2022

Plavky volají. Bestseller o hubnutí v novém

Zásadní česká kniha o zdravém a účinném hubnutí, zabývající se psychikou, výživou a pohybem. Proč zásadní? Protože je to aktualizovaný bestseller, který vyšel v roce 2005 pod názvem Hubneme s rozumem, zdravě a natrvalo a v roce 2016 pod názvem Já zhubnu – zdravě a natrvalo. A který ovlivnil postavu i životní styl mnoha Češek. Však ho také napsali odborníci: Iva Málková, Hana Pávková Málková, Martin Pávek a STOB. Není to žádná tyranie a mučírna, ale laskavý průvodce, psychologií i výživou. Ale nejde jen o updatovaný a uzpůsobený text. Materiál je nově obohacen o 25 audio i video nahrávek, které si pustíte jednoduše pomocí QR kódu.

Návrat domů je kniha poctivě odžitá. Nejsou to nějaké nasbírané poučky z jiných knih. Je v ní přesvědčivost za každou větou.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Zklidnit se a nadechnout se. Aneb Toužím po návratu domů, k sobě

Jak být šťastná a plná sil ve 21. století. Cesty k moudrosti, životní rovnováze a k sobě samé. Zní to jako spirituální klišé? Ale vůbec ne, jen to zkuste. Autorka Blanka Vun Kannon (česká poradkyně Feng Shui a lektorka programu harmonického života Soul Coaching®) vám v knize Návrat domů pomůže, jak se díky chvilkám věnovaným sobě lehce stanete tvůrkyní svého života — takového, po jakém v hloubi duše toužíte. Je to moudrý rádce pro nalezení životní harmonie a rovnováhy, spokojeného domova, energie a moudrosti. 

Návrat domů je kniha poctivě odžitá. Nejsou to nějaké nasbírané poučky z jiných knih. Je v ní přesvědčivost za každou větou.

Zkusit půst. Jak se odhodlat a dokázat to?

Půst nabírá různých podob dle dané tradice a náboženství. Nejběžnější je vzdát se na určitou dobu masa. Postní kuchařka od kořene po nať Pavla Drdela ukazuje, že to nemusí znamenat ochudit se o dobrou chuť jídla nebo radost z vaření. Lokální a sezónní potraviny přetváří kuchař do pestrých pokrmů. Bohatost, kterou nabízí letní a podzimní měsíce, uchová naložené nebo usušené a použije v zimních receptech. Zjistíte, jak nakládat zeleninu, vyrábět ochucené oleje nebo správně sušit ovoce. Potěší i typy na udržitelnější, bezodpadové vaření.

Vydalo nakladatelství Smart Press, k dostání na https://www.smartpress.cz/postni-kucharka

Vnést do kuchyně víc zeleniny. Potřebuji zkušenosti a nápady 

Zkušenosti vám skvěle předá Petr Klíma, šéfkuchař z restaurace Country Life. A to v druhém (vizuálně odlišném) vydání Zeleninové kuchařky – z farmy přímo na váš stůl.

Pokud přemýšlíte o tom, že omezíte ve své stravě maso, mléko, lepek či cukr a přikloníte se ke zdravému a k životnímu prostředí ohleduplnému způsobu stravování, ale nevíte, jak na to jít správně, bude se vám hodit právě tato knížka. Kromě receptů načerpáte i osvědčené postupy, sezónní tipy a nápady na vaření z méně známých druhů zeleniny.

dalo nakladatelství Smart Press, k dostání na https://www.smartpress.cz/postni-kucharka

 

Když chcete žít v rytmu roku

Autorka bio kuchařek žije „obyčejným“ koloběhem života, s nímž to ladí lidem i kuchyni. „Příroda má všechno skvěle vymyšleno. Každý měsíc v roce nám nabízí dary, kterými nás posiluje, léčí a udržuje v rovnováze. Rytmus je lékem a nositelem života. V každém okamžiku se buď houpáme na jeho vlnách a energii získáváme, nebo tančíme mimo rytmus, od rovnováhy se vzdalujeme a jsme vyčerpání jako při přeletu v časových pásmech. Dobrou zprávou je, že spojení s přírodou ztratit nemůžeme. V každém okamžiku je mezi námi neviditelná pupeční šňůra, na kterou jsme možná jen pod návalem informací, zážitků a pracovního honění zapomněli.“

A tak vydala výpravou knihu Rytmus roku, která je rozdělená podle jednotlivých měsíců v roce. Autorka v ní nechá nahlédnout do svého života, do své rodiny. Těšte se na dávku jídel, bylin, tradiční čínské medicíny, ájurvédy a antroposofie. Hanka Zemanová ukazuje, jak nám každý měsíc podává okolní příroda pomocnou ruku.

Můžete se také těšit na Hančiny sezónní recepty na jídla, nápoje i blahodárné elixíry a autentické fotografie, které vnáší přírodu do života každého z nás. Navíc získala 2. místo v soutěži Český bestseller 2021 v kategorii Cena čtenářů. Těšit se můžete také na audioknihu, kterou autorka právě namlouvá.

Kniha vyšla v nakladatelství Smart Press a je k dostání na https://www.smartpress.cz/rytmus-roku-s-hankou-zemanovou

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!