Pro miminka do dlaně: speciální plenky i ukolébavka

9000 dětí. Přibližně tolik se jich v Česku na svět podívá dříve, než bylo plánováno. Speciálně pro ty nejmenší vyvinula značka Pampers plenky Preemies Protection, které se přizpůsobí potřebám jejich drobného tělíčka, a dovolují jim klidně spát a sílit. A kampaň můžete podpořit i vy.

Poslední dovolená před porodem je babymoon
Káva

2 minuty čtení

2 února, 2021

Nedonošená miminka i jejich rodiče to v začátcích nemají jednoduché a tak vítají každou podporu. Značka Pampers z portfolia společnosti Procter & Gamble spojila své síly už před více než 3 lety s organizací Nedoklubko,  a společně dodávají plenky do center pro předčasně narozené děti po celé republice, aby předčasňátka měla nejen plenky v odpovídající velikosti, ale hlavně pohodlí tolik potřebné pro jejich další vývoj, a mohla jít brzy domů.

A vy můžete společné úsilí podpořit – a to po celý únor na alza.cz. Když zakoupíte plenky nebo ubrousky Pampers, věnujete tím jednu miniaturní plenku Pampers Preemies pro miminka do dlaně.

Každé 13. miminko v Česku se podle statistik narodí předčasně. Některá nedonošeňátka váží pouhých 500 gramů nebo i méně.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Dobrou noc a krásné sny…

Na podporu nedonošených miminek složil zpěvák Michael Foret ukolébavku, v níž absolvovala svoji pěveckou premiéru jeho dcerka Lianka. Zpěvák má i ročního chlapečka Tima, který ještě neodrostl plenkám. Ukolébku si můžete poslechnout zde.

„Sám vím, jak je spánek dětí důležitý. Připadá mi, že každé ráno se děti budí zase o kousek větší, jako by přes noc vyrostly. Naše děti se naštěstí narodily v termínu, ale pro ty předčasně narozené je tohle úplně nejdůležitější, aby mohly brzy odejít se svými rodiči z nemocnice domů,“ vysvětluje Michael, proč se pustil do skládání ukolébavky.

Když se vám narodí „miminko do dlaně“, potřebujete nejen psychickou rodiny, ale i odborníků. Nejznámější takovou organizací v Čechách je Nedoklubko. Radí rodičům předčasně narozených dětí, poskytuje jim informace, co je čeká, a přináší jim tolik potřebné uklidnění, víru a naději ve vypjatých životních chvílích.

Každé 13. miminko v Česku se podle statistik narodí předčasně. Zatímco se běžná porodní váha u donošeného novorozence pohybuje kolem 3,5 kilogramů, nedonošené miminko může vážit pouhých 500 gramů nebo i méně.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!