Pro miminka do dlaně: speciální plenky i ukolébavka

9000 dětí. Přibližně tolik se jich v Česku na svět podívá dříve, než bylo plánováno. Speciálně pro ty nejmenší vyvinula značka Pampers plenky Preemies Protection, které se přizpůsobí potřebám jejich drobného tělíčka, a dovolují jim klidně spát a sílit. A kampaň můžete podpořit i vy.

Poslední dovolená před porodem je babymoon
Káva

2 minuty čtení

2 února, 2021

Nedonošená miminka i jejich rodiče to v začátcích nemají jednoduché a tak vítají každou podporu. Značka Pampers z portfolia společnosti Procter & Gamble spojila své síly už před více než 3 lety s organizací Nedoklubko,  a společně dodávají plenky do center pro předčasně narozené děti po celé republice, aby předčasňátka měla nejen plenky v odpovídající velikosti, ale hlavně pohodlí tolik potřebné pro jejich další vývoj, a mohla jít brzy domů.

A vy můžete společné úsilí podpořit – a to po celý únor na alza.cz. Když zakoupíte plenky nebo ubrousky Pampers, věnujete tím jednu miniaturní plenku Pampers Preemies pro miminka do dlaně.

Každé 13. miminko v Česku se podle statistik narodí předčasně. Některá nedonošeňátka váží pouhých 500 gramů nebo i méně.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Dobrou noc a krásné sny…

Na podporu nedonošených miminek složil zpěvák Michael Foret ukolébavku, v níž absolvovala svoji pěveckou premiéru jeho dcerka Lianka. Zpěvák má i ročního chlapečka Tima, který ještě neodrostl plenkám. Ukolébku si můžete poslechnout zde.

„Sám vím, jak je spánek dětí důležitý. Připadá mi, že každé ráno se děti budí zase o kousek větší, jako by přes noc vyrostly. Naše děti se naštěstí narodily v termínu, ale pro ty předčasně narozené je tohle úplně nejdůležitější, aby mohly brzy odejít se svými rodiči z nemocnice domů,“ vysvětluje Michael, proč se pustil do skládání ukolébavky.

Když se vám narodí „miminko do dlaně“, potřebujete nejen psychickou rodiny, ale i odborníků. Nejznámější takovou organizací v Čechách je Nedoklubko. Radí rodičům předčasně narozených dětí, poskytuje jim informace, co je čeká, a přináší jim tolik potřebné uklidnění, víru a naději ve vypjatých životních chvílích.

Každé 13. miminko v Česku se podle statistik narodí předčasně. Zatímco se běžná porodní váha u donošeného novorozence pohybuje kolem 3,5 kilogramů, nedonošené miminko může vážit pouhých 500 gramů nebo i méně.

Také si přečtěte

podobné

Nemáte po porodu ráda své tělo?

Tedy jistě ho máte ráda za to, co dokázalo, vážíte si jeho superschopností, ale určitě byste ráda měla zpět své předporodní křivky. Kdy a jak začít s „opravami“? Na jaké si počkat a co raději vůbec neřešit?  ...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!