Nejlepší dětská výživa? Rozhodli jste, a my vám prozradíme výsledky

Když jde o to dostat něco do dětského bříška, každá máma ví, že je to občas pekelná cesta dlážděná doufáním, že alespoň jeden ze zkoušených příkrmů děťátku zachutná. Je klika, že v dnešní době je sortiment tak široký a skutečně je z čeho vybírat. Pokud tápete a nevíte, je právě pro vás skvělou možností vyzkoušet opravdu osvědčené ovocné i zeleninové příkrmy pro děti, kojenecká mléka či svačinky pro děti o kterých rozhodly maminky jako vy. Tady je přehlídka nejlepších v kategorii Výživa v anketě MAMAvolba 2020.

 

logo MAMAvolba

3 minuty čtení

14 května, 2021

V kategorii Výživa přišlo nejvíce hlasů. Je vidět, že vám na těch nejlepších příkrmech, svačinách, lahvičkách či mléku vážně záleží.

Nejlepší dětská výživa - kojenecká mléka, ovocné příkrmy, masozeleninové příkrmy, lahvičky, přístroje na vaření, křupky, sušenky

Vybrali jste masozeleninové příkrmy i pro mlsné jazýčky

Objevování nových chutí patří k objevování světa. Každé miminko má jinak mlsný jazýček. Známe vítěze masozeleninových příkrmů v kategorii Výživa. První místo MAMAvolby s přehledem obsadily BIO příkrmy od HiPP. Pestrá a vyvážená strava v BIO kvalitě, šetrné zpracování a vyvážená chuť uspokojí i vybíravé mlsaly. Na druhém místě najdete dm Bio masozeleninové příkrmy z nejkvalitnějších surovin, které jsou k dostání v řadě variací v drogerii dm, na třetí příčce jsou BIO Baby Masozeleninové příkrmy a hotová baby jídla od Natures´s Promise (k dostání v Albert). Příkrmy jsou nutričně vyvážené, bez přidané soli, konzervantů, zahušťovadel, barviv a ochucovadel.

Ovocné příkrmy: nejlepší volba bez přidaného cukru

Sladké chuti ovoce málokdo odolá. Vybraly jste ty nejlepší příkrmy plné ovoce. Velmi vyrovnaný souboj s rozdílem pouhých 6 hlasů sehrály v této kategorii ROSSMANN, Babydream ovocné příkrmy ve skleničkách či kapsičkách (vítěz) a značka HiPP se svými BIO ovocnými kapsičkami z BIO surovin a bez pesticidů. Pro svačinku kdekoli a kdykoli. Na složky z ekologického zemědělství sází i nositel třetího místa dm Babylove s ovocnými příkrmy, které zasytí a obsahují i exotické ovoce. Přejeme sladkou ovocnou chuť všem malým jedlíkům!

Kojenecká mléka, která se vám nejvíce osvědčila

Kojení je ta nejpřirozenější věc na světě, proto jsme do MAMAvolby zahrnuly i možnost hlasování v kategorii Výživa – Kojenecká mléka a vy jste rozhodly následovně: suverénní 1. místo – Combiotik pokračovací a batolecí mléčná kojenecká výživa od HiPP s probiotiky a praebiotiky je skvělou alternativou mateřského mléka, navíc obsahuje vitamíny C a D. 2. místo – dm Bio mléčná kojenecká výživa v prášku vhodná při ukončení kojení. Obsahuje vitamíny a suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství. 3. místo – Combiotik v tekuté podobě opět od značky HiPP. Bez odměřování, míchání, lahvička vhodná na cesty. Stačí protřepat a podávat.

Svačinky a mlsání: rozhodli jste o tom, co děti milují nejvíc

Je spoustu populárních dobrot – slané či sladké, víme, které svačinky máte vždy po ruce. Nejčastěji v kočárku vozíte Křupky kukuřičné bez soli od značky Rej. Čisté složení vás přesvědčilo, navíc si vaše dítko může pochutnávat ihned. Zasytí a zabaví zároveň. Druhou nejčastější svačinkou jste zvolili BIO ovocné oplatky od HiPP. Bez přidaného cukru se šťavnatou ovocnou chutí a vlákninou jsou skvělé pro děti od 1 roku. Třetí velmi vděčnou variantou sladké svačiny jsou ovocné plátky od značky Ovocňák. Za studena pasírované ovoce, které se následně prosuší, můžete vzít s sebou na cesty, aniž by se vám rozteklo.

Novinka roku 2020 ve výživě? Víme, co vašim dětem chutná

Miminka i maminky, vlastně všichni (i tatínkové) milují novinky. Víme, které jste vyzkoušeli a které doporučujete. Na stupeň vítězů se dostaly sušenky dm, konkrétně Babylove bio špaldové sušenky oves & maliny pro děti od 1 roku. Svou chutí jsou přesvědčující nejen pro děti, ale i pro dospělé. Skvělá MAMAvolba na cesty. Druhou novinkou, kterou jste si oblíbili, je ROSSMANN, Babydream BIO dětský čaj na dobrou noc s meduňkou a levandulí pro klidný spánek miminka. Trojici, kterou od druhého místa dělilo pouhých 22 hlasů, uzavírá hotové dětské jídlo vhodné pro děti, které se právě učí jíst příborem. BIO Bolognese Lasagne od HiPP ze surovin té nejvyšší BIO kvality. 

Nejlepší produkty pro stolování a nádobí pro miminka i batolata

Čas na první lahvičku či příbor přijde stejně rychle jako čas na první příkrm. Děkujeme, že jste vybrali z kategorie Výživa – Stolování a nádobí, ty nejlepší kousky, které vás oslovily. První místo drží Láhev Anti-Colic od značky MAM, díky níž dítě nespolyká žádný přebytečný vzduch. Měkká savička a těsnící víčko bránící vylití jsou tím nejlepším pro každodenní pití. Na druhém místě se umístila Kojenecká láhev First Choice+ s kontrolkou teploty od značky NUK. Kontrolka na lahvi změní barvu z modré na bílou, pokud je nápoj příliš teplý. Skvělá vychytávka, že? Třetí MAMAvolbou v této kategorii je hrneček s brčkem značky b.box (mimmo.cz).. Na konci brčka je zátěž, která se pohybuje spolu s nápojem, takže dítě vždy pije tekutinu a nikdy nenasává vzduch.

Vybrali jste přístroje pro vaření jídla, které vám usnadňují práci

Rodiče vědí, že úspora času při péči o miminko je důležitá. Proto jste vybrali přístroje, které vám usnadní práci při péči o drobečka. Nejvíce se vám osvědčil Parní hrnec s mixérem 4 v 1 SCF885 značky Philips Avent. Zvládá vaření v páře i mixování. Příkrm máte připravený během chvilky. A o to jde. Druhé místo obsadil Multifunkční přístroj Nutribaby+ XL, Babymoov s automatickým časovačem, který kromě vaření v páře a mixování zvládá také ohřívat mléko, rozmrazovat či sterilizovat. Třetím přístrojem, který vám usnadňuje práci jste vyhodnotily Ohřívač lahviček, Philips Avent. Rovnoměrně ohřeje mléko do tří minut, díky nepřetržité cirkulaci po dobu zahřívání. Díky regulaci teploty vydrží mléko teplé až hodinu.

VÝSLEDKY v kategorii Výživa, MAMAvolba 2020:

Masozeleninové příkrmy

1. HiPP, BIO příkrmy, od 34,90 Kč
DM, dmBio masozeleninové příkrmy, od 29,90 Kč
2. Natures´s Promise, BIO Baby
3. Masozeleninové příkrmy a hotová baby jídla, od 25,90 Kč

Ovocné příkrmy

1. ROSSMANN, Babydream ovocné příkrmy, od 15,90 Kč
2. HiPP, BIO ovocné kapsičky, 100 g, 39,90 Kč
3. DM, dmBabylove, Ovocné příkrmy, 100 g, 17,90 Kč

Kojenecká mléka

1. HiPP, Combiotik pokračovací a batolecí mléčná kojenecká výživa, 500 g, 289 Kč
2. DM, dmBio mléčná kojenecká výživa v prášku, 500 g, 169 Kč
3. HiPP, Combiotik v tekuté podobě, 200 ml, 69,90 Kč, 470 ml, 89,90 Kč

Svačinky a mlsání

1. Rej, Křupky kukuřičné bez soli, 20 Kč
2. HiPP, BIO ovocné oplatky, 23 g, 24,90 Kč
3. Ovocňák, Ovocné plátky, 20 g, 25 Kč

Novinka roku 2020

1. DM, babylove bio špaldové sušenky oves & maliny, 125 g, 29,90 Kč
2. ROSSMANN, Babydream BIO dětský čaj na dobrou noc, 35 g, 37,90 Kč
3. HiPP, BIO Bolognese Lasagne, 69,90 Kč

Stolování a nádobí

1. MAM, Láhev Anti-Colic 260 ml, 239 Kč
2. NUK, Kojenecká láhev First Choice+ s kontrolkou teploty 300 ml, 249 Kč
3. b.box, Hrneček s brckem, 290 Kč (mimmo.cz)

Přístroje

1. Philips Avent, Parní hrnec s mixérem 4 v 1 SCF885, 4819 Kč
2. Babymoov, Multifunkční přístroj Nutribaby+ XL, 4590 Kč
3. Philips Avent, Ohřívač lahviček, cena v obchodě

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!