Poslední dny do Vánoc. Jak přežít s dětmi?

Děti jsou čím dál nervóznější. Tak posíláme 10 veselých a zábavných nápadů na to, jak dětem zpříjemnit poslední dny do Vánoc. Přejeme vám krásné a radostné vánoční chvíle s vaší rodinou!

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

19 prosince, 2023

1. Vánoční filmový maraton
Udělejte si teplý nápoj, nasypte popcorn a uspořádejte vánoční filmový maraton. Nezapomeňte na klasiku jako je „Sám doma“ nebo „Grinch“. Když se koukání na televizi nazve večírkem nebo párty, hned to nezní jako odložení dětí před obrazovku.

2. Vánoční fotoalbum
Každý den pořiďte společné rodinné fotky a vytvořte si vánoční fotoalbum. Přidejte k fotkám krátké popisky s tím, co jste daný den podnikli. Nebo nechte děti sestavit třeba jen do obyčejného sešitu fotky z Vánoc za poslední roky a napsat, co si ze svátků pamatují.

3. Vánoční koncert
Udělejte si společný koncert, kde každý člen rodiny zahraje nebo zazpívá svou oblíbenou vánoční píseň. Nechte děti tvořit vlastní hudební nástroje. Rodiče mají dvě skleničky svařáku popvolené! Skvělá je i soutěž o nejšílenější vánoční koledu.

4. Vánoční karneval
Nechte děti vybrat si oblíbený vánoční kostým a uspořádejte vánoční karneval doma. Můžete zahrnout soutěže, tancování a malé představení.

Hra na mlsné sobíky rozčísne atmosféru. A je ideální i pro dospělé popíjející vaječňák.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

5. Zahrajte si na mlsné sobíky
Připravte velké množství popcornu, nasypte ho doprostřed stolu a každému dejte na ruce červené papírové kelímky. Připravte vedle papírový talířek. Odpočítejte a nechte sobíky nahrabatsi co nejvíc popcornu díky kelímkům. Vyšší level – zakousnutí do jablka a jeho udržení v puse. Ale opatrně!!!

7. Vánoční taneční párty
Roztáhněte koberec a začněte tancovat na vánoční písničky. Můžete si dokonce vytvořit vlastní vánoční tanec. Předpuberťáky potěší, když jim dovolíte to nahrát, sestříhat a zparodovat.

8. Kreativní zdobení
Obětujte všemožné zdobení – zbytky kokosu, strouhané čokolády, lentilek, rozlámaných pusinek, barevných třpytek, a nechte děti připravit vlastní verzi piškotových koulí.

9. Obrázek pro Ježíška
Ať děti nakreslí obrázek, který dají Ježíškovi za okno jako poděkování, že přišel.

10. Zabavte je díky LEGO
Děti stavebnice Lego milují, a tak toho využijte. Kdo postaví ze stávajících dílků vánoční stromeček? Kdo si z katalogu vystřihá a nalepí na papír vlastní svět? Samozřejmě musí dokreslit další detaily. A co třeba si rozpomenout, co za Lego doma mají, najít si na www stránkách návody a nechat je ho postavit znovu? Nebo klidně jedno Lego koupit – vám zaručí volné odpoledne, než ho sestaví.

LEGO TIPY pro nejmenší

K dětství neodmyslitelně patří zvídavost a poznávání všeho, co naše nejmenší obklopuje. Děti objevují svět a zjišťují, jak vše kolem nich funguje. Skvělým průvodcem pro pochopení mnoha zákonitostí a situací je pro zvědavé dětské hlavičky hra. Díky hře mají tak i rodiče unikátní možnost dopředu provést děti například prohlídkou u lékaře, návštěvou kavárny nebo pohybem ve městě a ukázat jim, co vše spolu zvládnou. Rodiče mohou svým dětem představovat každodenní svět pomocí hry se stavebnicemi z nové řady LEGO® DUPLO®. Stavebnice zrcadlí běžné denní aktivity a děti si tak prostřednictvím hry osvojí situace, se kterými se mohou setkat. Hra je rovněž skvělou aktivitou, jak mohou rodiče se svými dětmi trávit čas a zároveň se podílet na rozvoji jejich dovedností, kreativity a fantazie, jakožto důležitých aspektů pro budoucí úspěch a pohodu.

 

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!