Co je v kinech pro děti? Zářijové premiéry přináší českou fantasy pohádku i ruskou Mášu

Křupaví mazlíčci a (tak akorát pro teenagery) Mulan už běží, ale co dalšího může kino v září 2020 nabídnout? Premiéry, které se sluší vidět, i když bude třeba nasadit roušku.

 

Popcorn v kine
Děti v kině

2 minuty čtení

16 září, 2020
Film Mlsné medvědí příběhy je i pro nejmenší

Medvědí příběhy jsou i pro mrňata

Aerofilms posílá do kina medvědí kamarádi. Nedvěd (ten velký) a Miška (ten malý) podnikají bláznivá dobrodružství, aby si nacpali svoje bříška. Mlsné medvědí příběhy zároveň ukážou, jak se seznámili, jak se v létě slaví Vánoce nebo proč je třeba celou zimu prospat. Tenhle animák trvá jen 45 minut a je i pro nejmenší.

Pohádka Princezna zakletá v čase je fantasy

O čem je Princezna zakletá v čase?

Ve fantasy pohádce Princezna zakletá v čase hrají aktuální oblíbenci jako je Marek Lambora nebo Eliška Křenková. Jde o fantasy pohádku, v níž hlavní roli ztvární princezna Ellena, kterou od narození provází příslib mocné kletby, kterou uvrhla čarodějnice Murien. Jenže zrovna při západu slunce, kdy se kletba naplňuje, zůstane uvězněná v čase.

A tak pořád a pořád procitá v den svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit. Přijde závěrečný polibek od prince?

Film Máša a medvěd je od září v kinech a hodně se v něm zpívá

Mášiny písničky běží z Ruska kolem světa

V půlce září vpadne jako velká voda – jako vždycky – do kina malá ruská Máša. A vezme s sebou samozřejmě i svého parťáka medvěda, aby vám 78 minut mohli ukazovat svoje lumpárny a zpívat. Neposedná a zvědavá Máša s dobrosrdečným medvědem, který dříve býval cirkusovým artistou, se představují ve 13 příbězích, které se točí kolem celého světa. Vydají se do slunné Itálie i na karneval, doputují do Paříže, v anglických lesích potkají Robina Hooda. A budou hodně zpívat, jak napovídá název filmu: Mášiny písničky.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!