Recenze Lumina parku: Vyzkoušeli jsme světla u Džbánu

Unikátní světlená atrakce nás zlákala. Miliony světýlek svítí u koupaliště Džbán v Šáreckém údolí v Praze od konce října a my jsme hned museli vyzkoušet, jak se líbí – dětem i rodičům. Zvládnete to s kočárkem? Najít se na místě? Kolik stojí vstupné? Tady jsou naše zkušenosti a recenze.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

4 minuty čtení

8 listopadu, 2022

Světelná show, která v Praze ještě nebyla, je v Šáreckém údolí u koupaliště Džbán. Do navigace stačí zadat ulici Nad Lávkou a pokračovat – už z dálky uvidíte světélka. Přijížděli jsme krátce po otevření (otevírá se v 17:00), posledních 200 metrů jsme jeli ve šňůře aut, všichni měli stejný cíl. Parkoviště je opravdu velkokapacitní, až nás to překvapilo.

Kolik stojí vstupné do Lumina Parku?

Lehká fronta u pokladny jde obejít tím, že si koupíte vstupenky on-line – standardní vstupné je 250 Kč, zvýhodněná (například pro děti do 18 let) je za 220 Kč, rodinnou vstupenku do Lumina parku pořídíte za 850 Kč. Zastavit se můžete ještě u stánku se suvenýry, většinou jde o světelné předměty, od balonků po čelenky.

U vstupu se nechte zlákat na cukrovou vatu – ostatně motivy „sladkého“ příběhu Alenky v Říši divů, na jehož motivy světlená show je, k tomu vybízejí. My si dopřáli horkou čokoládu a těšili se z takové maličkosti, že je teplá tak akorát, aby se hned dala vypít a my nemuseli kelímek držet celou dobu v ruce.

Cestou vás provází příjemné zvuky pro navození atmosféry, zabloudit se nedá, vedou vás zelené světelné šipky. Procházka v Lumina Parku má 1,5 kilometru a zvládnout ji děti bez problémů odťapat, s kočárkem ji dáte také.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Kolik je v Lumina Parku lidí? Zájem nás překvapil

Především u prvních světelných atrakcích, Alenky nebo tunelu, se hromadí lidi, kteří se chtějí se záplavou světel vyfotografovat. Jdeme pomalu v mírném davu, obzvlášť na začátku má hodně lidí kočárek (později, když odcházíme, už přichází rodiny spíše s většími dětmi nebo páry) a tak cesta vázne.

Ale ono se spěchat nevyplatí. Světelné exponáty jsou rozmístěné tak blízko u sebe, abyste se nezačali nudit, a zároveň se nepřetahují o pozornost. Máte čas si všechny prohlédnout, pokochat se. Cestou vás provází příjemné zvuky pro navození atmosféry, zabloudit se nedá, vedou vás zelené světelné šipky.

Svítící kolotoč a hrad v Lumina Parku

Děti plesají u jiných exponátů než dospělí, všichni pak milují kolotoč ke konci trasy. Nečekejte na obsluhu, točit ho musíte ručně. Druhým highlightem jsou otáčivé hrnky u občerstvení. Potěšilo nás, že dětem nabízejí netradiční batátové hranolky se skořicovým cukrem. Děti obzvlášť plesají u exponátů na motivy zvířátek – hlavně u králíka. Jejich rodiče si s chutí fotografují úsek, který bych nazvala tajuplný les.

A třetí bod cesty, který strhává pozornost? Když vyjdete z bludiště, čeká na vás hrad. Chtěla bych napsat Hrad s velkým H, protože je krásně rozzářený, vejdou se pod něj i dospěláci a je to důstojný závěr procházky světelným parkem. Tolik dětí, kolik se v něm honilo, schovávalo… Je vidět, že si to užívali, stejně jako celou procházku po světelných atrakcích.

Moje zkušenosti, jak si užít Lumina Park na maximum:

Vydejte se na cestu až zhruba kolem půl sedmé, kdy už prvotní nával pomine, nebo zkuste všední dny

Naplánujte si malé občerstvení v polovině cesty

Dobře se oblečte, od vody je poměrně zima

Dávejte pozor, ať nezakopnete (jde se po betonových cestách nebo gumových deskách, takže bláta se neobávejte, pokud se děti nevrhnou po okolí)

Foťte spíš samotné exponáty, postava u nich je spíše tmavým stínem

Užijte si s dětmi kolotoč

Co je to Lumina Park a do kdy bude v Praze?

Světelná show, která dosud v České republice nemá obdoby! V Praze poblíž koupaliště Džbán začala 21. října 2022, skončí v únoru 2023. Je to 1,5 km dlouhá stezka plná světla a hudby. Unikátní expozice představí osvětlené a ozvučené sochy na motivy pohádky Alenka v říši divů. Organizátoři slibují nezapomenutelný zážitek určený nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro všechny, kteří se rádi nechají přenést do fantastického světa plného světel a hudby.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!