6 vyzkoušených krémů k ochraně dětské pleti pod rouškou

Dobře, nemusí to být jen dětská pleť, ale z vlastní zkušenosti víme, že tyhle výrobky jsou tak šetrné, že vaši (před)školáci i batolata je budou v pohodě snášet. Šest krémů, které máme doslova „na vlastní kůži“ vyzkoušené, ochrání pleť pod rouškou i ošetří drobné neplechy.

 

Těhotná a káva
Káva

3 minuty čtení

13 září, 2020

Čím ošetřit dětskou pleť pod rouškou? Mám ji mazat preventivně, nebo až když se něco stane? To jsou otázky, které si klademe s druhou koronavirovou vlnou, protože už víme, co dovede časté nošení roušky napáchat. Vsaďte na hutnější výživné krémy, včelí vosky, kokosové oleje, které dovedou ve spojení s vitamíny a dalšími ingrediencemi vyřešit otlačeniny, pupínky, vysušená místa. I na krémy, které pomohou pokožce odolávat vnějším vlivům (na podzim je totiž ohrožuje i vítr, chlad, a to ve spojení s párou, kterou vypouštíme z úst, nedělá tvářím vůbec dobře).

Tyčinky můžete dětem přihodit i do batůžku, zvládnou si s nimi natřít rty i okolí rtů bez pomoci dospělých.

Krémy, které ochrání dětskou pleť pod rouškou

Když máte od roušky podrážděnou kůži

Nedám dopustit na vyživující tyčinku Mustela s cold creamem (250 Kč), kterou můžete používat pro děti od narození. Mám ji připravenou u kabátů a dcerce s ní před odchodem do školky přemáznu místa, kde ji trápí atopický ekzém. Pod očima i na víčkách, krk, u nosu, loket. Nic se nemusí roztírat, ve slabě vrstvě se snadno aplikuje, takže to zvládne i sama. Krásně ji to podrážděná místa zklidní a vyživí. Používejte na konkrétní problematická ložiska, třeba otlačeniny od šňůrek nebo gumiček roušek.

Vazelínovitá regenerační mast Aquaphor od značky Eucerin (500 Kč) urychlí regeneraci pokožky. Používám ji na rozpraskané rty, koutky, záděrky – v silnější vrstvě, a ve slabounké vrstvě pak klidně jako ochranáře. Do špatného počasí nebo právě pod roušku. Mast je bez vody a vytváří ideální ochrannou bariéru. Dcerce vyhovuje, že nevoní, takže ji snese mít na puse každý den. Mimochodem, používám ji i na popáleniny.

Zázračné kelímky od Oriflame (199 Kč) se nám doma válí všude. Jeden mám v pracovním stolku, to abych si kousek vetřele do záděrky, když čekám, až se mi načte webovka. Další je v koupelně, protože mi pomáhá vyřešit odřený nos od rýmy. Dcerka ho má ve své dětské lékárničce, protože si ho maže na odřená kolínka. Muž ho používá na škrábance po holení a suché lokty. Na lyžích si s ním mažeme rty. Tak proč by neposloužil vám na ty neplechy, co se tvoří pod rouškou?

Mimochodem, výrobní proces kelímku neprošel od roku 1980 žádnou změnou, protože zkrátka funguje. K včelímu vosku, lanolinu a vitamínu E se přidávají jen voňavé ingredience jako třeba růže nebo mandlový olej. Tohle umí ochránit a zahojit nejen dětskou pleť pod rouškou!

Krémy, které používejte pod roušku preventivně

Můj nejnovější přírůstek do rodiny „ochranářů“ je vysouvací balzám v tyčince s multifunkčním použitím a to i pro preventivní ochranu, i když zklidnit podrážděnou kůži taky umí. A složení, to je 100% přírodní. Pro děti a na obličej doporučuji zvolit spíše variantu bez voňavé levandule. Balzám zanechává na pokožce výživnou bariéru proti vnějším vlivům, hodí se na rty, kolem nosíku, i právě na kůži podrážděnou od roušky. Do chladných měsíců to bude můj nejmilejší společník. Je od značky Kokoso Baby, za 310 Kč na Madeformoms

Legendární modrý kelímek Nivea Creme vozím s sebou vždycky na hory a používám ho na obličej (pod lyžařskou helmu, i na ruce pod rukavice) a tak jsem ho vyzkoušela při první rouškové vlně. Stará dobrá klasika je voňavá, a tak uvidíte, jestli vašim dětem na obličeji sedne. Já ji používám ráda, i kvůli vrstvě, kterou vytvoří, a gumičky roušky se tak neotírají o tvář. Stojí pár korun, ale efekt zaručený.

Poslední přípravek koupíte v lékárně a patří mezi stálice. Výživný krém na tvář a tělo pro děti ABCDerm Cold-Cream od značky Bioderma (269 Kč) se hodí i pro novorozence. Tedy ti asi roušku nemají, ale občas potřebují vyživit oslabenou pokožku, třeba vysušenou od větru a chladu. Baví mě specifické složení, voda v olejové emulzi, která se snadno natírá. Klidně na celý obličej nebo celé tělo. Doporučuji hlavně preventivně, každý den, i když se nic neděje.

Chlapec s rouškou

Pod rouškou vzniká prostředí, které bakterie pro své množení milují. Pleť se potí, zapařuje, nedýchá, a tak je třeba ji každý večer navíc ošetřit, ideálně mycím gelem vhodným i pro děti a na obličej (například Mixa). Poté pokožku natřete hydratačním krémem. V místě, kde vzniká tření (gumičky, kraje roušky či respirátoru) je kůže ohrožená ještě více, a tak ji ošetřete výživným krémem.

Očistu nenechávejte až na večer, provádějte ji hned po návratu domů. Jen tak vám a dětem nebude hrozit dehydratace pleti, kuperóza, vyrážka nebo třeba popraskání žilek.

Ani já, ani dcerka nejsme v otázce pleti „bezproblémovky“. Já mám kůži citlivou, ona atopickou. A tak si dávám na výběru opravdu záležet. Jako kosmetická redaktorka jsem mohla vyzkoušet stovky krémů, a tak je tenhle výběr šesti ochranářů opravdu to nejlepší z nejlepšího.

Názor z MAMAvolby

Míša Švestková

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!