Halloweenské pečení snadno: náhrobky i muffiny

Že chcete vystrašit i potěšit? Chápeme, a tak pro vás máme recepty na halloweenské dobroty, které vůbec nejsou složité.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

29 října, 2021

Nejrůznější druhy dýní, tradice jejich vydlabávání a všelijaké dýňové speciality. To vše se už taky stalo symbolem českého podzimu. Oslava „strašidelného“ svátku s keltskými kořeny, který se zakořenil pod americkým názvem Halloween, letos vychází na neděli – ideální den na to, upéct s dětmi strašidelné minidezerty. Pokud ještě nevíte jaké, přinášíme kreativní recepty, které zabaví děti, ale určitě se setkají s úspěchem i u dospělých, protože jsou velice chutné. Připravit je stihnete navíc během hodiny včetně umytého nádobí.

Pokud nestíháte, kupte muffiny nebo jiné dobroty a jen je dozdobte.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

alloweenské náhrobky

Těsto:

50 g másla

120 g podmáslí

50 g hořká čokoláda (65 %)

110 g hladké mouky

2 lžíce hořkého kakaa

110 g třtinového cukru

1 vejce

1 ks vanilkového cukru Vitana

1 čajová lžička kypřicího prášku Vitana

špetka soli

 

Krém:

100 g másla

2 lžíce kakaa

1 ks vanilkového cukru Vitana

 

Dohotovení:

10 oplatek

citronová poleva Vitana

 

Postup:

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a máslo. V míse vyšlehejte vejce s cukrem, přidejte podmáslí, vanilkový cukr. Rozpuštěnou čokoládu postupně vmíchejte do vyšlehaných vajec. Do mouky zamíchejte sůl, kypřicí prášek a kakao. Směs zamíchejte do vajec. Naplňte papírové košíčky a pečte na 180 °C po dobu 25 minut. Vychladlé muffiny seřízněte a odřezky si v misce rozdrobte. 

Nechte povolit máslo a vyšlehejte ho s cukrem a kakaem. Nožíkem potřete muffiny a posypejte je drobečky. Oplatky nožem zkoste a popište polevou. Pak je zapíchněte do muffinu.

 

Sladcí duchové

Těsto:

50 g másla

170 g hladké mouky

½ kypřicího prášku Vitana

2 lžíce hořkého kakaa

125 g cukru moučka

1 vejce

špetka soli

½ lžičky mleté skořice Vitana

špetka muškátového oříšku Vitana

1 ks vanilkového cukru Vitana

 

Krém:

250 g másla

50 g cukru moučka

100 g bílé čokolády

 

Dohotovení:

bílý potahovací fondán

černá potravinářská barva

 

Postup:

Nechte povolit máslo, smíchejte s cukrem moučkou, vejcem, kakaem a mlékem. Do prosáté mouky zamíchejte kypřicí prášek, koření, sůl. Sypkou směs zamíchejte do másla a vajec. Hmotu naplňte do papírových košíčků. Pečte na 180 °C na cca 20 minut.

 Nechte povolit máslo a vyšlehejte ho s cukrem moučkou a vanilkovým cukrem. Rozpusťte ve vodní lázni bílou čokoládu, nechte vychladnout a pak ji zašlehejte do másla, až vznikne krém. Krémem naplňte sáček a pomocí zdobicí trubičky s hladkým okrajem nastříkejte na muffin pusinku. Nechte ztuhnout. Rozválejte fondán na pocukrované ploše. Pokud máte tvořítko, vykrajujte tvary, pokud ne, krájejte podle oka. Plátkem hmoty překryjte krém a dozdobte černou barvou, čokoládou nebo kuličkou černého pepře.

A pokud se vám opravdu, ale opravdu nechce péct, ale mlsáte rádi, potěší vás Strašidelně dobrý mix od Mixit.cz.
Limitovaná podzimní edice se strašidly na tubusu a nečekaným obsahem uvnitř. Po otevření víčka očaruje voňavá směs koření: skořice, zázvor, muškátový ořech a nové koření. O téměř nadpřirozenou křupavost se postarají křupinky se slaným karamelem, mandle, dýňová semínka a kukuřičné lupínky. V hlavní roli tajemného mixu zakřupají naše preclíky v mléčné čokoládě a brusinka kanadská. A pozor! Strašidelně dobrý mix tu nebude strašit dlouho, tak ochutnejte včas!

Také si přečtěte

podobné

Drinky do zimy. S ghí i Baileys

Drinky do zimy můžou být tradiční i odvážné. Ale hlavně ať jsou hřejivé! Že máte chuť na nějaké dobré pití, které vás zahřeje? Dali jsme pro vás dohromady recepty na tři drinky. Baileys Horká čokoláda Přichystejte si...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!