Halloweenské pečení snadno: náhrobky i muffiny

Že chcete vystrašit i potěšit? Chápeme, a tak pro vás máme recepty na halloweenské dobroty, které vůbec nejsou složité.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

29 října, 2021

Nejrůznější druhy dýní, tradice jejich vydlabávání a všelijaké dýňové speciality. To vše se už taky stalo symbolem českého podzimu. Oslava „strašidelného“ svátku s keltskými kořeny, který se zakořenil pod americkým názvem Halloween, letos vychází na neděli – ideální den na to, upéct s dětmi strašidelné minidezerty. Pokud ještě nevíte jaké, přinášíme kreativní recepty, které zabaví děti, ale určitě se setkají s úspěchem i u dospělých, protože jsou velice chutné. Připravit je stihnete navíc během hodiny včetně umytého nádobí.

Pokud nestíháte, kupte muffiny nebo jiné dobroty a jen je dozdobte.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

alloweenské náhrobky

Těsto:

50 g másla

120 g podmáslí

50 g hořká čokoláda (65 %)

110 g hladké mouky

2 lžíce hořkého kakaa

110 g třtinového cukru

1 vejce

1 ks vanilkového cukru Vitana

1 čajová lžička kypřicího prášku Vitana

špetka soli

 

Krém:

100 g másla

2 lžíce kakaa

1 ks vanilkového cukru Vitana

 

Dohotovení:

10 oplatek

citronová poleva Vitana

 

Postup:

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a máslo. V míse vyšlehejte vejce s cukrem, přidejte podmáslí, vanilkový cukr. Rozpuštěnou čokoládu postupně vmíchejte do vyšlehaných vajec. Do mouky zamíchejte sůl, kypřicí prášek a kakao. Směs zamíchejte do vajec. Naplňte papírové košíčky a pečte na 180 °C po dobu 25 minut. Vychladlé muffiny seřízněte a odřezky si v misce rozdrobte. 

Nechte povolit máslo a vyšlehejte ho s cukrem a kakaem. Nožíkem potřete muffiny a posypejte je drobečky. Oplatky nožem zkoste a popište polevou. Pak je zapíchněte do muffinu.

 

Sladcí duchové

Těsto:

50 g másla

170 g hladké mouky

½ kypřicího prášku Vitana

2 lžíce hořkého kakaa

125 g cukru moučka

1 vejce

špetka soli

½ lžičky mleté skořice Vitana

špetka muškátového oříšku Vitana

1 ks vanilkového cukru Vitana

 

Krém:

250 g másla

50 g cukru moučka

100 g bílé čokolády

 

Dohotovení:

bílý potahovací fondán

černá potravinářská barva

 

Postup:

Nechte povolit máslo, smíchejte s cukrem moučkou, vejcem, kakaem a mlékem. Do prosáté mouky zamíchejte kypřicí prášek, koření, sůl. Sypkou směs zamíchejte do másla a vajec. Hmotu naplňte do papírových košíčků. Pečte na 180 °C na cca 20 minut.

 Nechte povolit máslo a vyšlehejte ho s cukrem moučkou a vanilkovým cukrem. Rozpusťte ve vodní lázni bílou čokoládu, nechte vychladnout a pak ji zašlehejte do másla, až vznikne krém. Krémem naplňte sáček a pomocí zdobicí trubičky s hladkým okrajem nastříkejte na muffin pusinku. Nechte ztuhnout. Rozválejte fondán na pocukrované ploše. Pokud máte tvořítko, vykrajujte tvary, pokud ne, krájejte podle oka. Plátkem hmoty překryjte krém a dozdobte černou barvou, čokoládou nebo kuličkou černého pepře.

A pokud se vám opravdu, ale opravdu nechce péct, ale mlsáte rádi, potěší vás Strašidelně dobrý mix od Mixit.cz.
Limitovaná podzimní edice se strašidly na tubusu a nečekaným obsahem uvnitř. Po otevření víčka očaruje voňavá směs koření: skořice, zázvor, muškátový ořech a nové koření. O téměř nadpřirozenou křupavost se postarají křupinky se slaným karamelem, mandle, dýňová semínka a kukuřičné lupínky. V hlavní roli tajemného mixu zakřupají naše preclíky v mléčné čokoládě a brusinka kanadská. A pozor! Strašidelně dobrý mix tu nebude strašit dlouho, tak ochutnejte včas!

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!