Ke Dni matek křupavé pecky. Banány v čokoládě i ořechy s kampotským pepřem

Květin, které za tři dny uvadnou, i bonboniér, na kterých je lákavý snad jen obal, už bylo dost. Ke Dni matek letos darujte maminkám dobroty. Takové, které ukážou, že víte, čeho si cení. Vyberte jedlé dárky jako stylovky vyladěné s láskou, péčí a hravostí, které se chystáte oslavovat.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

2 května, 2023

Pro maminku, která voní po ovoci

Vždycky vám do hlavy vtloukala, že ovoce se jíst musí. Ale pak jste ji přistihli, jak si strká do pusy kus čokolády? Tak přesně taková máma si zamiluje banány a jahody v čokoládě.

Zralé a slaďounké banány s jahodami proměněné v křupavou dobrotu díky lyofilizaci, tedy dušení mrazem, jsou obalené v čokoládě. Banánům to víc ladí s mléčnou, jahodám zase s hořkou.

Jestli ráda vysedává s parťákem, ožehavou dobrotu si vychutná o to víc, když bude lehce pikantní. Nasládlé měkké kešu se pojí s nejlepším pepřem, přivezeným z provincie Kampot v Kambodži.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Pro maminku, která pořádá večerní dýchánky

Schází se u ní sousedky na skleničku vína, aby si popovídaly o životě, o receptech, o dětech. Chápe, že vždycky se hodí naservírovat něco, co stůl ozvláštní, a rozproudí řeč. Řešení?

Křupavé sýry White Cheddar a Red Leicester (od Mixit). Připravte ji na otázky: Jak se to vyrábí? Proč to tak dobře chutná? Odkud ty sýry jsou? Jsou nějak dochucené? Obsahují nějaké zvláštní přísady?

Odpovědi: Teplem sušené, díky speciální technologii, z Anglie, ne, ne.

A jestli si ráda posedí s parťákem potom ještě dál, ožehavou dobrotu si vychutná o to víc, když bude lehce pikantní. Nasládlé měkké kešu se pojí s nejlepším pepřem, přivezeným z provincie Kampot v Kambodži. Pepperfield díky fair trade výkupu pomáhá v současnosti 200 farmářským rodinám. Společně s Mixiťáky pak pepřové ořechy zalili medem a s láskou upekli. Peprná kombinace.

Pro maminku-svačinářku

Po kapsách vždycky nosí něco dobrého, takže kdykoliv máte hlad, můžete k ní přijít, ať jsou vám tři nebo třicettři. Abyste doběhli vlak i vláček.

Créme boule, neboli krémové koule, pod lahodnou vrstvou výběrových datlí a kakaa skrývají sametový krém z piemontských lískových oříšků. Budou se vám i jí dělat boule až za ušima. Dokonalý zdroj rychlé a nebesky dobré energie, kterou můžete mít vždy po ruce i vy, nebo je věnovat ve velkém balení jako dárek.

Pro kreativní duši

Vaše maminka do všeho uměla vložit vždycky něco navíc, aby vás svět bavil. Místo koupených křížovek vám vymýšlela vlastní, na výletě jste hráli její hravou stopovanou, na kaši jste měli vyskládané z mandlí obrázky. Vsadíme se, že jste po ní a dovedete si taky pěkně pohrát a vymyslet vlastní mix müsli.

Namíchat si vlastní směs ze zrní, oříšků, čokolády, ovoce a dalších dobrot můžete na mixit.cz. Jako bonus můžete vybrat tubus, který bude nejvíc ladit s její kuchyní, a přidat název, který ji vystihne (Koho? Tu maminku, nebo tu dobrotu? To už záleží na vás.).
www.mixit.cz

Pro tu, kterou milujete nejvíc

Žádný dárkový box není dost velký, aby řekl maminkám dostatečně „máme tě rádi“. Tahle degustační sada s taškou a miskou se tomu ale blíží.

V Mixitu do ní dali Jahody sušené mrazem (takovým, který vám běhá po zádech, když ani maminka neumí najít to, co doma hledáte), tubus jahodových Preclíků (jemných jako její pohlazení) a balení Mandliček s jahodovým prachem (obalených v bílé čokoládě tak vydatně, jako si to zaslouží maminčiny nervy).

Kromě všech mixitích jahodových bestsellerů v dárkovém balení čekají na svoji příležitost ještě Sněhobílá kokosem sypaná vajíčka s mandlí uvnitř a pytlík Kokosové kaše s bílou čokoládou, která chutná, jako byste ji objednali přímo v nebi. Lahodnější dárek neseženete.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!