Nevinně o víně: ryze ženská degustace, retro šampaňské a zlatý sekt

Že občas nepohrdnete skleničkou vína? Pak nepohrdnete ani naším nevinným zpravodajem, který vás provede novinkami ze světa vína. První díl je naladěný hodně dámsky, se skleničkou vína vylezete na stromy i se ponoříte do zlatých oslav.

 

Zlatá láhev Bohemia Sektu k výročí
Žena s vínem

2 minuty čtení. Dalším čtením stvrzujete, že je vám více než 18 let. Pijte s rozumem.

14 září, 2020

Víte, že ženy mají lépe vyvinutý čich a chuť než muži a jsou daleko vnímavější a citlivější? Své o tom ví v Annovino a proto ve svém vinařství v Lednici pořádají degustaci určenou výhradě ženám. Tak si bez předsudků, uvolněně, klidně s partou stejně naladěných kamarádek potrénujete svoje čichové i chuťové buňky. Degustací provádí charismatický Jakub Koubek, který vás naučí pracovat se všemi smysly potřebnými k výběru vašeho „the best“ a rozvíjet je. Třeba vám pomůže zbourat i vaše předsudky o některých odrůdách nebo zbytkovém cukru.

Příslušenství jako je držák nápojů nebo pláštěnka je v ceně, přebalovací tašku si musíte za více než 50 tisíc dokoupit.

Vinna stezka v Krkonosich

Růžovky jsou pro ženský, říkají mnozí (a jsme zase u předsudků). A ať klidně jsou, i my v MAMAvolbě je milujeme. A jestli jste na tom stejně, tak festival Růžový máj v holešovické tržnici v Praze vám přijde k chuti. Proběhne 19. září a půjde už o devátý ročník (jen změnil místo a datum, býval v květnu, který šel přece jenom k růžovému trochu víc, ale korona…). A tak si vychutnáte nejlepší růžová vína, svěží, ovocitá, lehká, třeba se svou parťačkou v růžovém tričku.

Vinná stezka v korunách stromů

A ještě na jednu akci – pořádanou ve stejný den – vás navnadíme, protože její koncept nám přijde ojedinělý. V krkonošské Stezce v korunách stromů si budete moct vychutnat nejen přírodu (jako každý den), ale i víno (to bude poprvé). Vinná stezka nabídne během svých 1500 m degustace vín z Česka, Německa, Rakouska, Slovinska a Slovenska, tedy vín od partnerských Stezek korunami stromů. Nám už se z toho točí hlava teď.

Kdo sleduje žebříčky a podle nich si vybírá víno, určitě zná Národní soutěž vín. Jako třetí v pořadí proběhlo na Moravě hodnocení Znojemské vinařské podoblasti. Největšího úspěchu dosáhlo vinařství Lahofer, jehož Veltlínské zelené 2019 VOC Znojmo se stalo letošním Šampionem. O důvod víc zajet si do Znojma zase, jen pro pár lahvinek. V Lahoferu se dá totiž i ubytovat.

Retro edice Veuve Clicquot

Pravému šampaňskému je těžké odolat. A co teprve tomu, které je ukryté v designové retro kazetě. Ano, té audiokazetě, na které jste si před třiceti lety přehrávali Šmoulíky a Dádu a první sklenička vína pro vás byla ještě tak strašně vzdálená. Kazetu, která je k dispozici v šesti povedených designech, můžete opakovaně použít, ale to, jak to bude, už necháme na vás (já bych si ji jen vystavila v pracovně vedle repráčku JBL). Ikonické šampaňské Veuve Clicquot Yellow Label, které kazeta ukrývá, se totiž podle našeho názoru vypije hodně, hodně brzy, a tak už můžete začít vymýšlet.

A ještě jedny bublinky. Na oslavu, nejlépe. Protože i k jednom pěknému výročí vznikly. Už 50 let je Bohemia Sekt společníkem na nejedné akci, a u této příležitosti značka uvedla nové zlatíčko. Limitovanou edici nejoblíbenější varianty demi sec ve zlatém provedení. To přece spolu oslavíte!

Růžový máj

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!