Osvědčený recept na perníčky, jednoduché a hravé

Najít ten svůj recept na jednoduché perníčky není snadný. Ten náš je osvědčený, nekomplikovaný. Inspirujte se a zařaďte ho do svých kuchařských záložek.

 

 

Těhotná a káva
Syrovátkový shake může chutnat i dětem.

2 minuty čtení

10 listopadu, 2020

Vrhněte se na perníčky klidně už v listopadu a dejte si první kousky na Mikuláše. Uvidíte, že zmizí tak rychle, že je upečete ještě jednou. A vůbec vám to nebude vadit – jsou tak jednoduché, osvědčené, rychlé, že se zařadí do vašeho kuchařského repertoáru po dlouhá léta. Do hry zapojte i děti, bude je bavit pečení (hlavně nejspíš vykrajování) i zdobení.

Perníčky ozdobte klidně ještě různými cukrovými dekoracemi. Pokud nechcete přidávat už další sladkou položku, zdobit můžete i přírodně. Například šípky, oříšky, pomerančovou kůrou apod. A kdo říká, že všechny perníčky musí být pouze jedlé? Děti můžete nechat si hrát i při zdobení perníčků různými skořápkami, vystříhanou papírovou pavučinou či vločkou. Budou se hodit jako ozdoby do bytu či na vánoční stromeček.

 

 

Jak budete zdobit perníčky? Moderně, barevně, hravě, nebo zvolíte klasiku – jednoduché linky a obtahy?

Cheese tea

Jednoduchý recept na perníčky:

Ingredience:
Cukr moučka 150 g
Mouka hladká 400 g
Máslo 50 g
Vejce menší 2 ks
Bramborový škrob 25 g
Perníkové koření Vitana 1 lžíce
Kypřicí prášek do perníku Vitana 1/3 sáčku
Med 100 g
Žloutek na potření 1 ks

Poleva: moučkový cukr + bílek + citrónová šťáva nebo pro ještě jednodušší perníčky:
Poleva s citronovou příchutí Vitana 1 ks
Poleva s marcipánovou příchutí Vitana 1 ks

 

Do prosáté mouky zamíchejte kypřicí prášek do perníku, perníkové koření, bramborový škrob. Povolené máslo rozmíchejte s cukrem, vejci a medem.

Sypkou a tekutou část smíchejte dohromady a vypracujte těsto.

Těsto nechte odpočívat zabalené v lednici do druhého dne.

Poté vyválejte na plát silný asi 4 mm. Vykrajujte požadované tvary, přemístěte je na plech vyložený pečicím papírem. Pečte dozlatova při 170 °C, trvá to přibližně 8-10 minut.

Po upečení perníčky potřete rozšlehaným žloutkem.

Vychladlé perníčky dozdobte připravenou polevou. Polevu si připravíte podle návodu na sáčku, a to tak, že na sypkou směs nalijete 35 ml vody a rozmícháte malou metličkou. 

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!