Pohlreich má cukrárnu, jakou „svět neviděl“. Kde je?

V Praze je spousta cukráren, ale ta od Zdeňka Pohlreicha je jen jedna. A existuje-neexistuje.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

13 listopadu, 2023

Cukrárna Cafe Dolce Imperial je nová on-linová cukrárna s dorty a řemeslným pečivem. Síť gastro podniků, za nimiž známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich stojí, sice nabízela sladké jako dezert, ale svou vlastní cukrárnu neměla. A tahle nová funguje jen on-line.

Pohlreich má novou cukrárnu – dorty si snadno objednáte on-line.

Pohlreichova cukrárna je jen on-line

Croissanty, chleby, makronky a dorty si pouze na místě vyzvednout, výdejní místo Pohlreichova sladkého e-shopu je na adrese Samcova 3. Zatím není možné doručit je domů. Zboží je křehké a příliš choulostivé.

A co si můžete dopřát a za kolik? Makronky a mini dezerty stojí od 90 korun, jednoporcové dorty zhruba 100 až 170 korun, celé dorty od 690 korun. Umělecká tabulka čokolády v nejrůznějších příchutích je k dostání za 135 korun, ty správně upečené croissanty nabízí kolem 80 korun. Ze slaného pečiva se poohlédněte po žitném, tmavém nebo bílém chlebu – bochníček se prodává za 120 korun.

V předprodeji je dokonce i vánoční cukroví nebo třeba Pan Dolce – moderní verze italského pannetone.

Italské kořeny Pohlreichovy cukrárny

Italský název Pohlreichovy cukrárny Dolce odkazuje i na šéfcukráře, kterým je rodilý Ital Daniele Combi. Suroviny do pražské výrobny poblíž Náměstí Republiky, kam se ovšem jako veřejnost nedostanete, míří z celého světa. A některé opravdu z Itálie – oříšky z Piemontu, pistácie a mandle ze Sicílie, mouka z mlýna Mariani. Italové zkrátka svůj původ a hrdost na své jídlo nezapřou.

Zdeněk Pohlreich říká, že má řemeslo v krvi a jeho rukopis v dortech rozhodně poznáte.  „Cukrárnu jsme chtěli dělat vždycky,“ vysvětlit Zdeněk Pohlreich. „Jen jsme měli omezené podmínky naší kuchyně Café Imperial a tak jsme bouchli do stolu a vybudovali samostatnou cukrářskou provozovnu.“ Z Café Dolce Imperial míří dorty do restaurací a právě díky on-line obchodu i k vám domů. „Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít e-shop,“ dodal s tím, že možná i kamenný obchod (a nejen výdejna) časem bude.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!