Proč nakupovat vánoční dárky už teď? 5 rozumných důvodů, které vás přesvědčí

Kdo by to neznal – nakupovat vánoční dárky na poslední chvíli a pak litovat, že jste vybrali špatně, draze, málo… Jenže vrhnout se na nákupy už v listopadu se chce málokomu. Přitom vám to usnadní nejen čas a peníze. Známe důvody, proč je smysluplnější jít na nákupy hned dnes.

 

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

17 listopadu, 2022

V sezoně 2022 se nevyplatí nakupovat na poslední chvíli. Tady jsou hlavní důvody.

 1. Inflace

Neplíží se, vyskočila rovnou na maximum. Kvůli ní jsou tak sváteční nákupy na maximech. Raději si pospěšte, než obchodníci ještě víc zdraží. Čeká se to.

  1. Vedlejší efekt dodavatelského řetězce

Zní to strašidelně odborně. Ale je to vše vedlejší důsledek covidu, války na Ukrajině, zvedání cen energií. Řetězec – z farmy nebo fabriky přes transportní společnosti a velkoobchod až po malé obchůdky – je značně nestabilní. Pravděpodobně může dojít i k dalším prodlevám.

Vždy je tak nejlepší „očekávat nejhorší a doufat v nejlepší“. Bonusem pro  vás ovšem můžou být výrazné slevy na nadbytečné produkty v lednu. Zkrátka dorazí pozdě, po sezoně.

 

Novoroční kreditková kocovina. Ta vás možná čeká, když budete bezhlavě utrácet v prosinci.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.
  1. Novoroční kreditková kocovina

 Holiday Debt Hangover. Co je zase tenhle pojem? Nerozčilujte se, vysvětlíme. Pokud začnete nakupovat hned teď a rozložíte si prázdninové nákupy na příštích 6–7 týdnů, je mnohem méně pravděpodobné, že se uchýlíte k nadměrnému utrácení kreditních karet – a budete se muset vypořádat s následky až v roce 2023. To je pak taková novoroční kreditková kocovina – zkrátka začnete nový rok s pořádným minusem.

 

  1. Davy

Vzhledem k tomu, že po posledních několika letech s omezeními, budou nakupující v listopadu a prosinci nepochybně venku, a to v plné síle. A i když to může být zábavné a slavnostní být mezi tolika dalšími lidmi, kteří pociťují sváteční radost, jupíjej, může to být také ohromně vyčerpávající. Raději začněte dřív, než se všechny ty davy vynoří. Ehm, a prodavači budou taky možná daleko příjemnější.

 

  1. Mizející „horké“ trendy dárky

Vaše dítě se vás pravděpodobně již 100krát zeptalo na hračku, kterou letos prostě musí mít. Nebo ne? Chceme ho v tom případě poznat. Nicméně horké dárky (víme, o čem je řeč, že ano?) mají tendenci se vyprodat velmi rychle… někdy týdny před vánočními svátky. Vzpomínáte na případ roboryby? Když si teď vyzvednete svůj nákup, nebudete muset vidět výraz na tváři vašeho dítěte, když to jediné, co si opravdu přálo, pod stromečkem neleží.

Také si přečtěte

podobné

3 udržitelné tipy na listopad

Když přestanete plýtvat pečivem, dojde vám, že takový malý krok může zamezit velkému rodinnému plýtvání jídlem. A co dál udělat v listopadu, aby to prospívalo přírodě?  Co se starým pečivem? Neplýtvejte, udělejte tohle...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!