Gurmetský večer: dávka španělských delikates domů

Zavřené obchody, jednotvárné vaření, nebo objednávky hotových jídel. Jenže někdy to chce navodit trochu párty atmosféry. Ani nemusí být k oslavě pořádný důvod, stačí zkrátka další zvládnutý den. My jsme zkusili objednat delikatesy španělské a užít si doma něco netradičního.

 

 

VYzkoušeli jsme španělské delikatesy Sabores a tady jsou naše zkušenosti.
VYzkoušeli jsme španělské delikatesy Sabores a tady jsou naše zkušenosti.

2 minuty čtení, PR dárek

31 října, 2020

 

Prodejna španělských delikates Sabores na Vyšehradské ulici v Praze je sice zavřená, ale z e-shopu edelikatesy.cz si můžete objednat až domů. A my neodolali. Překvapilo nás, že balíček dorazil už druhý den, v krabici od vína, kde bylo díky jednotlivým rozdělovníkům na láhve vše přehledně uspořádané, vyskládané tak, aby nic se nerozbilo. Kromě bohaté nabídky vín se v Sabores specializují na dobroty ze Španělska a tak jsme kromě jedné láhve měli malou párty hostinu.

 

Delikatesy si můžete objednat po deseti gramech. Cen se bát nemusíte, navíc díky plné chuti toho nesníte tolik, jako když si dáte nudný sýr ze supermarketové krabičky.

VYzkoušeli jsme španělské delikatesy Sabores a tady jsou naše zkušenosti.

Určitě musíte mít jamón, což je španělský název pro vepřovou šunku. Jamón curado je pak název pro sušenou vepřovou šunku z kýty (zadní) nebo z plece (přední). Kromě celé kýty (třeba i na stojánku s nožem) ovšem můžete mít jen delikatesní balíčky o zhruba 100 gramech. Objednat si je můžete jen po deseti gramech, tedy nechat si výrobky rozvážit. A to nejen jamón, ale i nejrůznější salámky či sýry. Plátky vám přijdou jemňounce nakrájené, zabalené ve fólii. Na první pohled jsem si říkala, toho moc není, ale když jsem fólie rozbalila, viděla jsem, kolik je to koleček salámu.

Fantastické jsou také salámky z ibérica nebo z hovězího masa jako chorizo, salchichón, lomo, panceta nebo lardo. I my jsme nějaké vyzkoušeli, aby se šunka necítila na „masovém“ talířku tak sama. Do výběru jsme přidali ještě sýr s lanýžem, který byl velmi výrazně aromatický, žádné pátrání po vůni, o co vlasntě jde, tady to rozpoznáte na první přičichnutí. Ne, vlastně už hned při rozbalování. Příště určitě vyzkoušíme i Manchego, vyzrálý ovčí sýr.

I když jsou to delikatesy, tak přehnaných cen se obávat nemusíte. Třeba 10 deka výběrového sýra koupíte i za 70, devadesát korun. Tím, jak jsou chutě plné, ho rozhodně nepotřebujete tolik jako „plochého“ sýra nevalné chuti a vůně.

Na e-shopu seženete i oleje, oříšky, rýži, zkrátka trvanlivé potraviny, my máme zálusk na paellu, která už se v našem rodinném jídelníčku ustálila. Jsem zvědavá, jaký bude ten balíček s kořením a rýže.

U sladkostí vás potěší jednotlivě balené kousky, takže jich můžete ochutnat celou řadu a při příští objednávce si vybrat velký balík.

I kdybyste měli z kategorie specialit přihodit jen jeden bonbon za pět korun, určitě do této kategorie zabrouzdejte. Vsadím se, že vás toho okouzlí daleko víc. Co to může být? Od foie gras a lanýžů přes nakládané a sušené houby, pesta, konzervovaná zelenina, mořské plody, ale i olivy. A za mě to byly nejlepší olivy, jaké jsem kdy jela. Masité, nepříliš kyselé, voňavé, budete jich mít plnou pusu.

Nemusíte objednávat kila potravin, my si ve třech vystačili na naší párty večeři s nějakým salámkem, šunkou, olivami, sýrem a mandlemi na chuť. K tomu jsme upekli rychlý domácí chleba a užívali si gurmetský večer. A už jsem někde zmínila, že i to víno bylo výborné?

 

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!