Tak přece ochutnejte. Něco dobrého na podzimní „nervy“

Máme pro vás tipy, co dát na podzim na talíř i do skleničky. Neřešte kalorie, na podzim myslete spíš na do, jak si něčím dobrým vyrovnat hladinu stresu.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

1 listopadu, 2021

 

Začneme něčím do lednice.

Tenhle tip se bude hodit maminkám – ať už ochutnají samy, nebo rozdistribuují dětem ke svačinkám. Pribináček Tvarrrohový obsahuje oproti tomu klasickému o 30 % méně cukru a daleko více tvarohu – a to hned 85 procent.

Do spíše pak dejte zásoby toho, z čeho se bude dobře péct. Bonavita uvedla špaldovou moukou, která skvěle poslouží jako zahušťovadlo vašich skvělých omáček nebo polévek. Nebo od Bonavity vyzkoušejte vícezrnné kroužky s medem od české značky Bonavita. Obsahují méně cukru, jsou bez palmového oleje a přidaný vápník má blahodárný vliv na organismus. Někdy se vzbudíme do náročného rána a přemýšlíme, jak voňavě posnídat. Ale jestli jste radši úplně bez cukru…. Značka Lucky Alvin připravila ve spolupráci s Janinou D. Černou, autorkou blogu Cukrfree a několika knih, opravdu zdravou a chutnou snídani: Skořicovou granolu bez cukru.

A jestli rádi snídáte palačinky, bude na ně skvělý Slaný karamel od Goodie! Ve skleničce je bez práce!

Čokoláda, čokoláda, voláte zoufale po náročném dni? Míšina čokoláda je vám připravena přispěchat na pomoc. Novinkou je 70% tmavá čokoláda Bali, která vás zavede svou vůni do dálek, kam teď odjet nemůžete.  Mimochodem, ta s názvem Šalamounovy ostrovy s kozím mlékem získala prestižní ocenění Great Taste Award.

Zamilovali jsme si Baileys, který se svou novou příchutí Apple Pie přišel právě na podzim. Vůně jablek a skořice je navíc dokonale vyvážená i v chuti. Tohle je nás nejmilejší podzimní „dezert“.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Hola hola, Olaf volá

Taky máte pocit, že s podzimem tak nějak kupujete víc a víc Kinder Surprise? Do školy kamarádům, jako maličkost pro zpestření všedního dne, pro radost ke svačině, na oslavu… Vajíčka s překvapením teď ukrývají divoká zvířata ze Severní Ameriky jako polární medvěd nebo dravý orel a figurky z oblíbeného animáku Froezn. Navíc víky bezplatné aplikaci Applaydu nové postavičky i zvířátka dokonce ožijí a společné chvíle s rodinou tak budou ještě zábavnější a dobrodružnější. Šikovný Sven už čeká!

Jestli vám pořád nacházejí nápady, co dětem uvařit, tak kniha Mami, mám hlad (vydalo nakladatelství Grada) vás vás provede světem příkrmů pro děti do jednoho roku. Na rychlých a zdravých receptech si navíc pochutná i zbytek rodiny!

Ale jestli si radši na dobré jídlo někam zajdete, zkuste KRO. KRO Bistro & Bar se pyšní novinkou v podobě degustačních večeří párované s koktejly. Navíc na podzim podnik zařadil několik zbrusu nových jídel a koktejlů a receptury těch stávajících obohatil o podzimní ingredience.

Cestou si dejte třeba nové draží Tic Tac se sladkokyselou jahodovou chutí!

Nestíháte?

Když spěcháte a nestíháte ani oběd v jídelně, sáhněte po Streetfood cupech od Vitany, inspirovaných jídly mezinárodní kuchyně. Vybrat si můžete z italského „Fusilli & pomodori“, populárního amerického pokrmu „Macaroni & cheese“ nebo thajské variace „Noodles & curry“. Obsah kelímku stačí jen zalít vodou a váš rychlý oběd je na světě. Jsme zvědavci, která vás zaujme nejvíc.

A kdo potřebuje rychle zahnat hlad a má rád zemitou chuť řepy, vychutná si pyré od Relaxu. Navíc ho můžete dát i dětem, proto se ho vyplatí mít vždy v kabelce.

Když už jsme u toho ovoce, chceme zmínit i dobrotu od Ovocňáku, která vám dodá na podzim vitamíny a zajistí pitný režim. Tenhle jablečný mošt si zamilujete.

Sklenička alkoholu

Ne, nenabádáme vás k alkoholismu, ale ze své vlastní zkušenosti víme, že někdy si potřebujeme trochu prohřát tělo. Pijte zodpovědně – čtením následujících řádků potvrzujete, že jste starší 18-ti let.

Zamilovali jsme si Baileys, který se svou novou příchutí Apple Pie přišel právě na podzim. Vůně jablek a skořice je navíc dokonale vyvážená i v chuti. Tohle je nás nejmilejší podzimní „dezert“.

Že radši svěžejší vůně? Bude se vám líbit růžový rumový likér Ronssé Punch au Rhum s dotekem zralých jahod, který uvedla kubánská palírna Legendario k příležitosti svého 75. výročí.

Legendario se při výrobě inspirovalo nejen tradičními kubánskými recepty a svou pětasedmdesátiletou tradicí v produkci prvotřídních nápojů, ale také rostoucí celosvětovou oblibou růžového alkoholu. Vychutnáte si ho, když jste už přesyceni jalovcovou chutí, typickou pro giny.

I když je Jameson nápojem spíš typickým pro muže, my ho tady zmíníme, protože ten nápad se nám líbí. Irská whisky Jameson totiž společně s Fusaklemi uvádí limitovanou edici Urban – ponožky s vtipnými hláškami, které v zimě společně zahřejí. Na každé lahvi Jameson Original bude připevněna pouze jedna ponožka a je na vás, jakou si vyberete do páru. 

Kdo má nejradši víno? Ten si oblíbí naturální vína z Dobré Vinice: mladý Pinot Sv. Martina a Cuvée Cinque Giardini. Jsou v biokvalitě, tichá, s lehkým náznakem perlivosti a předpokládaným vývojem v lahvi. Vína, kromě vytříbených vlastností, zdobí originální, umělecky zpracované etikety.

V rámci oslav Dne vzniku samostatnosti československého státu představujeme medovou novinku – Božkov Republica Honey. Tenhle rumový likér kombinuje kvalitní třtinové rumy s  poctivým včelím medem, produktem typickým pro naši zemi. Zachutnal vám? Zkuste i Božkov Republica Espresso s delikátní vůní kávy. My si ho dovedeme představit na vánoční pečení!

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!