Vyzkoušeli jsme dětský kurz vaření Chefparade a tady jsou naše zkušenosti

Oblíbené dětské kurzy vaření v Chefparade jsou zaměřené na kuchyni italskou, mexickou, evropskou, sladké pečení nebo třeba na sushi. Právě tento kurz jsme vyzkoušeli a uvařili pro vás recenzi.

 

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

29 dubna, 2023

Kdo čeká, že z dětí vylezou zkušení mistři, tak se plete. Získají dobré základy bez ušpiněné kuchyně, které s nimi doma můžete pilovat dál. Ty prvotní „nervy“ s vysvětlováním obstará zkušený mazák.

Jak fungují dětské kurzy vaření v Chefparade?

Osmiletá dcera si trošinku představovala, že jí vše hned napoprvé půjde. Od motání rolky přes vrstvení rýže po krájení. Kuchař nejprve vše ukázal, vysvětlil, potom jednotlivě děti obcházel a vysvětloval. A tak probíhal zbytek kurzu až do servírování.

Děti odbíhaly k rodičům nakrmit je svým výtvorem, vyfotit se a samy si sníst, co připravily. Nebo si vytahovaly samy z lednice, na co k pití měly chuť. Ostatně rodiče taky. Je to fajn, když se nemusíte nikoho ptát nebo vyměňovat drobné za vodu, ale všechno máte v ceně. Šikovná slečna, která nás na úvodu přivítala a dětem rozdala první instrukce a pokyny, nám pak vyměňovala skleničky nebo vařila kafe.

Jsem ráda, že někdo mou dceru naučil pracovat s nožem. Kdyby to bylo na mě, pustím ji k ostrému až ve čtrnácti.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

Rolky (jako) od mistra

Při přípravě sushi se hodí znát tolik šikovných fíglů, takže jsem napjatě poslouchala i já, ačkoliv sushi běžně dělám. Jinak jsem seděla poklidně s notebookem dál a čekala na svou první porci. Vřelé díky ještě jednou posílám kuchaři Honzovi Hajnému, kterému se mě sželelo, když viděl, že dcerka spíš maki rolky hází do pusy než na talíře. A tak jsem dostala snad krásnou porci rovnou od mistra.

Byla jsem ráda, že to byl právě kuchař, který ji nechal pracovat sám s nožem bez chrániče prstů a vše ji dobře vysvětlil. Odvaha, která vám chybí doma, je benefitem kurzu vaření v Chefparade, za který tleskám, byť si ho organizátoři možná ani neuvědomují.

Těším se, až dcera umotá rolky doma, a já budu stejně jako v Chefparade jen přihlížet. A dostanu taky tak pěknou porci, jako když mi ji naložil lektor-kuchař.

 

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!