Seznamte se: dekorativka Annabelle Minerals rozebraná do detailu

Značka Annabelle Minerals boduje u influencerů i celebrit. Věděli jste, že jejich make-upy obsahují jen čtyři přírodní složky? Sypkého složení se nebojte, poradím vám, jak minerální přípravky používat, pro koho se hodí i jak se v přípravcích zorientovat a zmíním i pár nevýhod. Mám je totiž dobře vyzkoušené.

 

Annabelle Minerals
Annabelle Minerals a štětec

5 minut čtení

19 září, 2020

Annabelle Minerals v každé drogerii nepotkáte, může vás zmást sypké složení i jednoduchost obalů. Překvapí vás ovšem ceny, minimální počet složek ve složení i funkčnost. To když neodoláte a vyzkoušíte. A to rozhodně doporučuji. Annabelle Minerals si vysloužila skvělé postavení ve světě minerálních make-upů, ale nabízí toho daleko víc. Korektory, tvářenky, stíny, pudry, rozjasňovače, štětce, nově i oleje. A já toho zkusila pro vás co nejvíc a tady jsou moje zkušenosti s kosmetikou Annabelle Minerals.

Make-upy jsou sypké a při nanesení na pokožku trochu ztmavnou. Na to myslete při výběru odstínu. Pokud chcete intenzivnější odstín očních stínů, naneste je vlhkým štětečkem.

Malé, milé, kulaté

Přípravky Annabelle Minerals jsou v malých kulatých plastových kelímcích (krabičkách). Zatímco u make-upu jsem měla pocit, že ho bude i v té větší krabičce málo (není), u stínů jsem si říkala, že snad ani není možné je někdy vypotřebovat.

U kulatých krabiček narazíte na speciální otevírací systém, který zajišťuje, aby se nic nevysypalo. Po otočení se v několika dírkách se objeví přípravek, který musíte vysypat do víčka a pak nanést. Pokud spěcháte, trošičku to zdrží. Navíc nesmíte zapomenout tuhle pojistku zaklapnout zase zpět. Do odsypaného přípravku namočte štětec, oklepejte přebytek o hřbet ruky (zpátky do víčka), a začněte nanášet.

Kulaté krabičky jsou stejné, v jednoduchosti a čistém designu je jejich síla, vypadají dobře v každé koupelně. Nevýhoda? Když je máte hozené v kosmetické taštičce, nevyznáte se v nich podle víček, ale musíte je vždycky nadzvednout a prozkoumat, co je uvnitř, nebo si přečíst etiketu na spodní straně kulaté krabičky.

Jak se liší make-upy Annabelle Minerals a jak je nanést?

Make-up je několik typů: rozjasňující, matující, krycí. Nejlépe jdou make-upy nanášet štětcem krouživými pohyby, tak s nimi zajeďte i na krk. Štětce nezapomínejte pravidelně prát. Překvapí vás, jak make-upy příjemně kryjí, ale nejsou zároveň zcela maskující. Některé detaily můžete zamaskovat tak, že místo štětce použijete prst, jako když vťupkáváte korektor.

Make-upy díky minerálům trochu ztmavnou, takže vyberte raději světlejší odstín. U téhle kosmetiky doporučuji podívat se třeba na tutorialy, abyste poznali, který odstín by mohl sednout vaší kůži, nebo je – ještě lépe – někde osobně vyzkoušet. Rozdíly jsou pak i v odstínech u jednotlivých typů make-upu. Největší jejich výhodou je, že je můžete dobře míchat mezi s sebou, takže když sáhnete po příliš tmavém, zvolte příště světlejší a na podzim a na jaře, než se opálíte (nebo vyblednete) je spolu míchejte.

Ovšem i na stránkách má značka dobrého průvodce výběrem – jaký typ a odstín pleti máte, jestli vám svědčí růžové podtóny apod., to všechno je u jednotlivých odstínů popsané, zda sednou. Např. matující make-up se hodí na aknózní pleť, protože působí protizánětlivě.

 

 

 

Ale podívejme se důkladně na moje zkušenosti s jednotlivými make-upy Annabelle Minerals.

Rozjasňující make-up je dost třpytivý, a tak s ním doporučuji pracovat jen na konkrétních partiích a nepoužívat na celou tvář.

Krycí make-upy patří u značky, jak název vypovídá, k těm s největším krytím, jak už říká jejich název, ale rozhodně nevysušují. Baví mě i to, že mají SPF 30.

Minerální make-upy i díky štětci dobře zaplní každý pór a vrásku, takže tvář vypadá vyhlazená a sjednocená. Pokud nemáte problematickou pleť, začněte s nimi. Rozhodně doporučuji používat speciální štětce přímo od značky Annabelle Minerals, které s make-upy nejlépe sednou.

Nebojte se objednat nejprve malé čtyřgramové balení a teprve poté, jak se vám osvědčí, zvolit velké 10 gramové balení.

A co tvářenky a oční stíny Annabelle Minerals?

Co se týče očních stínů, odstíny jsou spíše světlejší a takové i zůstanou. Ani ty nejvýraznější odstíny jako je Smokey nebo Blueberry nejsou rozhodně dramatické. A ještě jedna moje rada – pokud nevyužijete jílový primer jako základ pod make-up nebo pod oční stíny, klidně použijte jeden světlý oční stín jako základ a teprve pak na něj nanášejte barevnější. A jestli trváte na intenzitě, namočte štěteček.

Pokud se obáváte, že se vám budou stíny sypat na tvář, což se opravdu stát může, především při použití méně vhodného štětce, nebo když štětec důkladně neoklepete.

Transparentní pudry se osvědčují při focení – všimla jsem si jich u nejedné vizážistky, která slabounkou vrstvu nanese jako závěrečnou fixaci. Pokud jste ovšem použili rozjasňovače, počítejte s tím, že vám je stáhne. Tvářenky mají jemné a líbivé odstíny.

Přiznám se, že vůbec nemám zkušenost s multifunkčními oleji od této značky. A víte, na co se těším? Až uvedou rtěnky, protože ty mi v porfoliu chybí.

Co musím u Annabelle Minerals rozhodně vypíchnout, tak je přívětivá cena (za make-upy dáte od 249 Kč) a také složení. Není kilometrové, stačí jen několik složek (a hodně přírodních). Konkrétně třeba u matujícího make-upu je složení následující:

Rozjasňující slída, matující oxid zinečnatý a napomáhající hojivosti kůže, oxid titaničitý poskytující ochranu před UVA/UVB (na úrovni 10 SPF), barviva oxid železnatý a ultramarín. U stínů je ve složení cca 8 složek, u tvářenek asi 10. Některé produkty jsou vegetariánské, jiné veganské.

Kdybych měla zmínit ještě jednu nevýhodu, tak je první otevření přípravku. Musíte odloupnout malý plastový trojúhelníček, a chce to zatáhnout opravdu silou. Protože je přípravek sypký, někdy se při zavírání kousek z víčka vysype, nebo ho snadno otřete o černé víčko a hned to zanechá svou stopu. Naštěstí stačí navlhčený papírový kapesník. Mimochodem, přípravky jdou velmi snadno odličovat, někdy ovšem tečou i se slzami.

Někteří mají ke značce výhrady, že je z Polska, ale je to jako kdyby Němci se dívali na Čechy skrz prsty, že neumí dobrou kosmetiku. Vzpomeňte si třeba na bylinkové produkty ze Chateau Mcely, Nobilis Tilia, Saloos, krycí make-upy Dermacol, Havlíkovu Apotéku… Měl by se  nám někdo za to smát, že je to „z východu“? A zahoďte předsudky i vůči polské dekorativce.

Značka navíc bojuje za udržitelný rozvoj a životní prostředí a tak uvedla nejoblíbenější produkty místo v plastu obaly z nelakovaného papíru, skla a hliníku. Každý z těchto materiálů – včetně těch znovupoužitelných – je plně recyklovatelný.

Se značkou Annabelle Minerals mám bohaté zkušenosti, a všechny výhody i nevýhody, na které jsem si vzpomněla, jsem popsala v téhle velké recenzi. A tak vám tady dodám už jen jeden tip. Nebo spíš radu, proč bych ji vyzkoušela právě na podzim. Lehounký dotek slunce na pleti, oční vymalovaná v teplých zlatavých tónech, to je to nejtradičnější a přesto pořád trendy podzimní líčení. A právě takové je s Annabelle Minerals téměř vždycky. Tedy když vyberete dobrý odstín make-upu, u stínů se pak držte odstínů Cardamom, Candy a Cinnamon, které sluší snad všem. Rty vybarvěte (bohužel musíte sáhnout ke konkurenci) zlatavě-hnědým leskem nebo výraznou vínovou.

Názor z MAMAvolby

Míša Švestková

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!