Aby zdravé zůstalo čerstvé. Jak správně uchovávat potraviny

Jak správně skladovat potraviny a zabránit tak jejich vyhazování? Máme pro vás deset tipů.

Poslední dovolená před porodem je babymoon

2 minuty čtení

20 února, 2022

10. Čerstvé bylinky proberte je a vyhoďte případné tlející části. Ty hezké dejte do mikrotenového sáčku s dírkami a uložte do spodní přihrádky na zeleninu.

9. Pokud víte, že tolik bylinek nespotřebujete, uložte je v oleji nebo ve vývaru do mrazicího boxu. Nejlépe tak, že je zalijete v tvořítku na led a hotové kostky pak přeskládáte do boxíku.

8. Možná vás překvapí, že do lednice patří i oleje, hlavně ty zastudena lisované. Jsou totiž citlivé na světlo, teplo i přístup vzduchu, takže mohou rychleji žluknout.

7. Chybu neuděláte, pokud do lednice ze stejného důvodu dáte ořechy nebo semínka. Vlašské ořechy se také dobře dají skladovat v mrazáku. Pokud je chcete pomlít, dobrý mlýnek si poradí i se zmrzlými.

Držte se pravidla, první na sklad, první na řadě.

Babymoon, poslední dovolenou před porodem, si užijte sama i ve dvou.

6. U kořenové a košťálové zeleniny, jako je mrkev a kedlubna, odkrojte a ideálně i zužitkujte natě a listy. Ze zeleniny berou vlhkost, která se pak zbytečně vysouší.

 5. Žampiony a další houby skladujte v lednici v nádobě, která „dýchá“. Dejte pozor, aby se nezapařovaly. Jinak může dojít k tvorbě toxických látek. Před uložením je proto ani nemyjte.

4. Využívejte ty správné nádoby, jako je třeba praktické nádobí Tupperware pro správné uchování potravin doma (ale třeba i na cestách), které je aktuálně k dostání v Bille za výhodnou cenu.

 

3. Bobulovité ovoce, jako jsou maliny nebo borůvky, rozložte do jedné vrstvy, aby jednotlivé plody neležely na sobě. Mohly by se zapařit a začít hnít.

2. Otevřený jogurt v původním obalu snadno přejímá okolní pachy. Je tedy možným rizikem kvůli rychle se množícím bakteriím. Lepší bude skleněná nebo plastová nádoba s pevným víčkem.

1. Držte se pravidla, první na sklad, první na řadě. Jednoduše, neotálejte se zpracováním potravin, pobyt v lednici je sice uchovává čerstvé, ale jejich kvalita jde každým dnem dolů.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!