Dalgona Matcha – první recept v češtině

Už jste zkusili Dalgona Coffee? Jeho zeleným sourozencem je Dalgona Matcha Latte, nápoj připravený z jemného prášku ze zeleného čaje. To bude nakopávák po probdělé noci!

 

 

Těhotná a káva
Syrovátkový shake může chutnat i dětem.

2 minuty čtení

14 října, 2020

Dalgonská káva připravená až nehorázně snadno z instantní kávy strhala instagram, a to kvůli své fotogeničnosti – RECEPT ZDE, „Dalgona whipped matcha“ čeká něco podobného.

Připravuje se stejnou cestou, jen z jiných ingrediencí.

Krémovou matcha pěnu vytvoříte kombinací vaječného bílku (nebo aquafaba, pokud chcete), cukru a prášku z matcha.

 

Aquafaba je nálev z cizrny, vegani ho používají k vytvoření Dalgona Matcha.

Cheese tea

Recept v češtině na Dalgona Whipped Matcha: jak ho připravit doma

Ingredience:
2 vaječné bílky (nebo Aquafaba – nálev z cizrny, vhodné např. pro vegany)
2-3 lžíce moučkového cukru
1 lžička matcha
Mléko a led

 

Vyšlehejte v misce ručně metlou nebo šlehačem (usnadníte si výrazně práci) vaječný bílek do tuhé, bílé, krémové textury. U aquafaba to může trvat ještě trochu déle, tak to nevzdávejte předčasně.

Přidejte cukr a šlehejte dál, dokud se netvoří tuhé špičky. Poté vmíchejte prášek matcha – nejlépe ho do bílků prosijte přes sítko. Navrstvěte lžičkou na studené mléko s ledem a užijte si osvěžující chuť!

Druhá verze přípravy spočívá ve vyšlehání lžičky matcha s lžící vařící vody do hustého krému. Poté přidejte 2 lžíce kokosového cukru a 3 lžíce kokosové smetany a šlehejte. Opět servírujte na ledovém mléku, ve sklenici by ho měly být 2/3.

Obě verze si stejně jako kávu Dalgona můžete přizpůsobit: přidejte špetku muškátového oříšku nebo skořice, pár kapek růžové vody nebo vanilkové esence. Experimentovat můžete i s mlékem – co třeba sójové, mandlové nebo kešu mléko?

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!