Lis 16, 2020 | Blog | 0 komentářů

Jak se bude jmenovat? Od Medarda po Morlora

Blog | 0 komentářů

Jméno pro holčičku jsme měli jasné už tak tři roky před početím. Meda. Medinka se ale rozhodla být chlapcem a nám nezbývalo než hledat jméno chlapecké. Manžela Igora samozřejmě hned napadl…. Igor. Nebo Medard. Podle něj dobré mužské jméno zkrátka musí obsahovat písmeno R.

Jenže… Připočtěte k tomu, že bude Švestka. Medard by mi nevadil, ale když si k tomu řeknu to Švestka, no, tak mi trochu zčervenají tváře studem, a vůbec nepomáhá to babiččino: „Každé jméno je hezké, když se pěkně vysloví.“ Já bych dodala, že každé jméno je hezké, než se řekne s příjmením, protože pak vzniká výstup pro klauny z Humberta.

 

Dál manžel navrhuju Morlor. Ehm. Miodrag. Ehm na druhou. Dcera pro něj tak do osmého měsíce měla krycí jméno Mrakomor. U Kostěje by byl ochotný na svou R-podmínku zapomenout.

Dcerce Stelle se líbí Matyášek, to bylo naše morče, než uteklo… Kde je to R? Na tuhle podmínku jsem přistoupila já, ale Stelli asi moc ne. Ještě by brala Tadeáška…

 

 

Mě se líbí „obyčejné“ Petr. Žádná hitovka, spíš stálice, moji vrstevníci. Filip, David, jenže opět postrádají to „ryčné R, které by ho pasovalo nad průměr…“ Uznávám, že k „jemnému“ Švestka se to drsnější R hodí a tak hledáme dál.

Oliver – dejte dohromady olivy a švestky…
Patrik – to mu budou všichni říkat Páťa…
Robert – to bude Robísek nebo Robertek, jaj

Richard, Viktor, Martin, Eduard…

Kdo mi zlomil srdce, ten se přece nemůže jmenovat jako můj syn.

 

Richard, Viktor, Martin, Eduard…

No opravdu platí, že až u výběru jména zjistíte, kolik lidí nemáte rádi, nebo v mém případě, s kolika klukama jsem to chodila, já neřestnice… U jednoho se bouří muž, že tohle jméno má jeho exkolega, u druhého Stellinka, že to je největší zlobíš ve školce. Ale ano, nakonec máme. A zaznělo tady. Jen se nechte překvapit.

Ze života

Čtěte také

Už chystám výbavičku. Bylo načase

Do porodu zbývá šest týdnů a já mám pocit, že jsem trochu pozadu. Pořád dořešuji pracovní akce, vymýšlím novinky na MAMAvolbě, ale že bych vyprala oblečení na miminko? No, to trochu zaostávám.Pokračujte ve čtení: stačí vám tak dvě minuty Ale něco do výbavičky přece...

číst více

Míša v síti

 

ZŮSTAňte S NÁMI

Připojte se do uzavřené MAMAskupiny