Bře 2, 2021 | Blog | 0 komentářů

Tak už mám taky koronavirus… (a doma tříměsíční miminko)

Blog | 0 komentářů

Zrovna já! Taky si všichni říkáte, že zrovna na vás nedojde? No, měla jsem stejný názor. Dezinfekční gel byl můj velmi intimní přítel a mýdlo jeho snoubenec. Pořád jsem měnila roušky, chodila jen na nejnutnější pochůzky… a přesto. Žolík vytažený, takový nechtěný.

Na testy jsem šla jen kvůli tomu, že jsem se měla vidět s blízkými, kterým je přes 70 let. A protože mě trochu pobolívalo v krku, říkala jsem si, že si před víkendem na test zajdu. Mezitím jsem ztratila čich a chuť, dostala rýmu a… vytáčela radši číslo na doktorku.

Ta mi předepsal PCR test (ten důkladnější). Byla jsem v klidu, doma, bez nervů, s téměř tříměsíčním miminkem. A pak ta zpráva přišla, v osm večer.

A já doma musela vyklidit pozice. Naštěstí jsem už pár dní tušila, že se blíží konec kojení (ráno a večer), takže o to bylo loučení méně náročnější. Muž to zvládne, utěšovala jsem se, miminko i Stellinku, a vyhnala jsem je po pár dnech na testy s tím, že jejich příznaky mohly – a nemusely být – covidové. Jeden byl jeden večer až příliš unavený, druhého bolela hlava, třetí párkrát zakašlal.

A přesto – negativní. Všichni.

Takže se moje izolace od rodiny prodloužila.

Věděla jsem, že k nim domů nemůžu, že je to až příliš rizikové, byť za těch pár dní ve společné domácnosti, než mě test zachytil, nic nechytili.

A teď je období mezi. Netrpím (díky bohu), je to lehká viróza, ovšem s nejtypičtějším příznakem jako bonus – ztrátou čichu a chuti. A tak čekám.

Ale na co vlastně?

Izolace končí tři dny poté, co nemám žádné příznaky. Ale znamená to přesně co? Že ani jednou nezasmrkám?

Čekání na Godota

Tak si zatím s rodinkou skypujeme, posíláme pusy na dálku a já doufám, že mě ten malý tvoreček po návratu ještě pozná.

Nedostatek systému spatřuji v ukončení izolace. Po deseti dnech, nebo po třech dnech bez příznaků. Tady už není žádný prostor na testy. Proč?

Původně jsem si myslela, že budu teď chodit každé tři dny na antigenní test, a jakmile se ukáže negativní, vrátím se z izolace k rodince, která to zatím zvládá bravurně. Jenže po pozitivním testu nemá člověk 90 dní na antigenní test (hrazený pojišťovnou) nárok.

Vyprosila jsem na doktorce ještě jeden PCR, kvůli miminku, abych se k němu mohla vrátit. Říkala, že test je tak citlivý, že i minimální zbytek viru v těle zachytí, ať s ním ještě pár dní počkám. A tak dál čekám, oddělená od rodiny, na to, až budu spíš ony tři dny bez příznaků. Jenže co to znamená?

Až se tři dny ani jednou nevysmrkám? Ale co když mám zbytek běžné rýmy, jak jsem venku šla s rozepnutou bundou? Až ucítím? Někde v dálce poznám, že něco sladce voní, když si banán strčím až do nosu. Stačí to? Někdo mi říká, že necítil klidně i měsíc, ale nemoc ukončil po 10 dnech. Až budu mít chuť? Už poznám sladké od slaného, vyhovuje to měřítkům? Asi ne. Tak jak? Na co se mám spolehnout? Poznávám, že nevyzpytatelnost z průběhu a projevů této nemoci nejsou jediní strašáci…

Ze života

Čtěte také

Jak se bude jmenovat? Od Medarda po Morlora

Jméno pro holčičku jsme měli jasné už tak tři roky před početím. Meda. Medinka se ale rozhodla být chlapcem a nám nezbývalo než hledat jméno chlapecké. Manžela Igora samozřejmě hned napadl…. Igor. Nebo Medard. Podle něj dobré mužské jméno zkrátka musí obsahovat...

číst více

Už chystám výbavičku. Bylo načase

Do porodu zbývá šest týdnů a já mám pocit, že jsem trochu pozadu. Pořád dořešuji pracovní akce, vymýšlím novinky na MAMAvolbě, ale že bych vyprala oblečení na miminko? No, to trochu zaostávám.Pokračujte ve čtení: stačí vám tak dvě minuty Ale něco do výbavičky přece...

číst více

Míša v síti

 

ZŮSTAňte S NÁMI

Připojte se do uzavřené MAMAskupiny