Testujeme HiPP ZOO: Tahle smečka vás k sobě vtáhne. A nepustí

Do vany s hrochem, namazat si ruce s kočičkou, jako když si čistí tlapičky, umýt se s kachničkou, známou pro její bělostné peří. Do smečky přidejte ještě lachtana na mytí vlásků a tělíčka, a želvičku, která dětské tělo krásně namaže. Tahle parta k nám domů krásně zapadla!

 

 

 

Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti
Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti

3 minuty čtení

21 října, 2020

Přiznáváme, že to naše testování kosmetiky HiPP se tak protáhlo, že už vlastně máme všechno vypotřebované, ale článek pořád nikde. Když už jsme šly s dcerkou podruhé dokupovat kachničku na mytí rukou, protože ta má u nás poměrně krátkou trvanlivost (a to nejen kvůli koronaviru a častějšímu mytí rukou, ale protože s ní je to mytí rukou zkrátka zábavnější), řekla jsem si dost: Ještě než do výběhu vběhnou (falešní) sobi, musí být naše zoo venku.

Jste milovníci pěny? Sáhněte po kočičce, pěna bude hebká jako její kožíšek. Zase tolik pěnu nemusíte? Tak se nechte umýt lachtanem.

Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti

Hroch obarví vodu nazeleno. Jak jí budete říkat?

Začneme tím, že si napustíme vanu. Zkoušela jsem obě varianty, nalévat pěnu do proudu tekoucí vody, což nadělá hezké kopečky pěny, to ji stačí pár kapek (obzvlášť když ji ještě proženete proudem sprchy), nebo nalít trochu už do napuštěné vody, trochu zatřást rukou ve vodě, a tak vytvoříte jen pár bublinek pro ty, co je moc nemusí. Zelená voda bude ale v obou případech, díky hrošíkovi HiPP má od té doby přezdívku „Shrekova bažinová koupel“ a Stelli se do ní moc těší. Když jsem zkoumala názory od čtenářek, které kosmetiku také testovaly, líbila se mi myšlenka, že by mohla být ještě varianta – třeba hrošice – s růžovou vodou (a to mě přivedlo na myšlenku udělat soutěž na sítích, kde můžeme HiPP poradit).

Pokračujeme mytím vlásků. Přiznávám, že jsem měla z šamponu trochu obavy, přece jen dcera má vlasy téměř do pasu a ne každý šampon z nich dovede udělat příjemné vlasy, ale někdy tuhou hřívu, která se moc nedá učesat, a o to víc pak musíme použít rozčesávače.

Jenže ty na přírodní bázi někdy nefungují tak dobře, jako ty „obyčejné“ se silikony. Takže jsem byla opravdu potěšená, že u HiPP lachtánka se nic takového nestalo. Ocenila jsem, že šel šampon z vlasů dobře vypláchnout, což je někdy poměrně zdlouhavá procedura. Šampon totiž nevytvoří extrémně bohatou nadýchanou pěnu, jen takovou decentní, že přesně víte, kde jste už zakročili proti písku z pískoviště a jahodové zmrzlině. Lachtánek se dá používat i na tělo – a proto ho doporučím rodičům nezbedníků, kteří se ve vaně všelijak vrtí, skotačí, a je náročnější je zachytit a namydlit. Přípravek totiž není tak tekutý, takže ho můžete mít na jedné dlani, a klidně s ní trochu otáčet, aniž by vám hned vytekl do vody. A mimochodem, fajn parťák je s mokrou žínkou, se kterou vytvoří příjemnou hebkou mycí pěnu. Jinak jen po rozetření na vlhké pokožce nepění.

Někdo pěnu zase tolik nemusí, ale my s dcerkou jsme milovnice pěny – právě kachnička je proto naším velkým favoritem, jak jsem psala, roky používaným. Používáme ji na denní mytí rukou, na velké drhnutí ve vaně, zkrátka na většinu mycích procedur. Přiznávám, že já osobně ji využívám i na mytí intimních partií, protože vůbec nedráždí a rychle a snadno se vymývá. A moc moc mi voní.

Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti
Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti
Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti

O to víc jsme pak byly obě zvědavé na tělové mléko v pěně v podobě kočičky. Holčičku zaujalo ze všech obalů řady HiPP ZOO nejvíc. Nejdřív stála kočička u umyvadla, ale všimla jsem si, že na malé dětské ručičky je i ta malá dávka, kterou kočička po zmáčknutí vydá, docela vydatná, roztírala si ji až k předloktí (což tedy vůbec nebylo na škodu), a tak jsem ji přesunula do pokojíčku, kde s ní mažu tělíčko. Dcerku trápí hodně suchá pokožka, někdy i atopický ekzém, a tak jsme začínali nejdřív po malých partiích, ale nic ji nesvědilo, neštípalo, a od té doby ho klidně používáme na celé tělo.

A víte, proč kočičku miluju nejvíc? Protože když v některé dny vykonává celou večerní proceduru chystání se do postýlky sama, zvládne se i sama namazat. Už dobře ví, jak s pumpičkou, aby se kočička nepřevrátila. Navíc se pěna tak rychle a dobře vsakuje, že vůbec nic neupatlá, a to ani kočičku, když si jde pro další dávku, ani pyžámko, když si ho pak navléká, ani třeba skříňku kolem.

Želva je v naší rodině už dlouho. Teda ne ta opravdová, tu bych nesnesla, ty její drápky cvakající po podlaze, brrr, ale ta od HiPP. Ta je tuze roztomilá! Myslím, že ji značka začala prodávat u nás v době, kdy byla dcerka asi dvouletá, a my ji využívali zrovna v zimě na tváře. Rychle přemáznout a za chvilku vyrazit ven. Voní mi moc, a tak se s ní ráda máznu i sama – třeba bříško, říkám si, že tak miminko hezky na tu vůni HiPPu zvykám. Oproti „kočičí“ pěně se krém vsakuje pomaleji, a tak mu to bude slušet i na celém tělíčku, které pak zachumláte do pyžámka, a uděláte svému děťátku malé spa. Mimochodem, můžete už i miminku, ale já si říkám, že HiPP právě svou kolekcí ZOO pokryl takovou tu mezeru, kdy už nepoužíváte kosmetiku pro miminečka, ale vlastně nevíte, na jakou přejít dál, než přijdou teenagerské sprcháče s Batmanem. Za mě je to super volba tak od roku, dvou, klidně do devíti let. Držte se toho, jestli vaše dítě baví chodit do opravdické ZOO. Když nadšeně zakřičí, že tam chtějí jít, bude je bavit i hygiena s HiPP ZOO.

Vyzkoušela Míša z MAMAvolby

s dcerou Stellou

Testujeme dětskou kosmetiku HiPP ZOO - naše zkušenosti
Vladimíra

Vladimíra

věnuje se sociálním sítím

Moje roční Terezka už začíná vnímat všechny barvičky, textury, vůně… Je přesně v tom věku, kdy vykulí oči nad čímkoliv novým. A přesně to byl případ u kosmetiky HiPP. Pěnu na mytí ručiček zkrátka neznala. Zelená voda ve vaně ji bavila, divila se tak, že ji ukáply i sliny do vody, když jsem ji vodičku ukazovala. Krém – želvičku ještě před otevřením pěkně okousala. Takže za mě je to nejen skvělá kosmetika, ale je i skvělá na rozvoj psychomotorických dovedností.

Také si přečtěte

podobné

Jak se bude jmenovat? Od Medarda po Morlora

Jméno pro holčičku jsme měli jasné už tak tři roky před početím. Meda. Medinka se ale rozhodla být chlapcem a nám nezbývalo než hledat jméno chlapecké. Manžela Igora samozřejmě hned napadl…. Igor. Nebo Medard. Podle...

číst více

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!