1 minuta čtení

29 října, 2020

V karanténě spisovatelem: Svojtka pro děti, děti pro Svojtku

Během karantény nemusí děti psát jen slohová cvičení. Můžou se stát malými spisovateli. Jejich příběhy vydá nakladatelství Svojtka.

 


Jak se děti můžou stát spisovatelem
Jak se děti můžou stát spisovatelem

Jestli máte doma dítě, které rádo píše, zapisuje si do deníčku, vymýšlí básničky a příběhy, je pro něj naše výzva jako dělaná. V rámci partnerské výzvy „Svojtka pro děti, děti pro Svojtku“ se nakladatelství Svojtka rozhodlo sesbírat optimistické a veselé příběhy dětí ze základních škol, které zůstaly kvůli karanténě doma.

Nakladatelství Svojtka pak deset vybraných příběhů navíc vydá – jako e-book ve formátu pdf ke stažení. Všech deset autorů ještě získá knihu dle vlastního výběru, a to z kategorie Beletrie pro děti nebo z kategorie První čtení z e-shopu nakladatelství Svojtka, které rozešle přímo nakladatelství.

Všichni, kteří se zapojí, navíc dostanou promokód na slevu 30 % (rozeslaný hromadně pro skončení výzvy) na nákup na e-shopu s platností do konce února 2021.

A teď k důležitým podmínkám:

Projekt je určený pro děti ve věku 7 až 12 let. Příběh napište v rozsahu A4 (Times New Roman, 12) a přidejte k němu alespoň jeden vlastnoručně nakreslený obrázek (komiks, náčrtek, graffiti), který se váže k příběhu.

Vyberte si z následujících témat, inspirovaných aktuálními knihami z nakladatelství Svojtka:

Co bys dělal/a, kdyby tvou učitelku/učitele ovládli mimozemšťani? 

Jednoho dne se narodila růžová opice…

Dostal/a jsem kouzelné brýle a ty tedy umí věci

Co bys dělal/a, kdyby ses ztratil/a v džungli a na pomoc měl/a jen jednu slonici?

Vzbudil/a jsem se s křídly

Odesláním příběhu prostřednictvím formuláře na MAMAvolba.cz, který zveřejníme 1. listopadu, souhlasí děti i rodiče (zodpovědní zástupci) se zveřejněním příběhů a jejich volným využitím nejen v e-booku, ale i na webových stránkách Svojtka.cz, mamavolba.cz a na sociálních sítích partnerů. Na odeslání příběhu máte čas do konce listopadu 2020. Vítěze vybírá tým nakladatelství Svojtka a MAMAvolba.

Také si přečtěte

podobné

MAMAletter express

Dřív než si vypijete svoje ranní espresso, budete v obraze. Jednou týdně, stručně a jasně, čerstvě namletá porce článků pro každou mámu, která chce vědět o všem důležitém. Už přijíždí!