Zář 13, 2020 | Blog | 0 komentářů

Kde se vzala MAMAvolba?

Blog | 0 komentářů

Jeden příběh o tom, jak se z blogu a ankety stal tenhle on-line magazín pro maminky.

Nejdřív bylo Babybistro.cz. Můj blog, který jsem začala psát na mateřské. Protože mi bylo líto, že v soutěžích o nejlepší blogerky nemají mamablogerky téměř šanci, vznikl MAMAblog roku, který funguje už pět let.

A po čtyřech letech přišla MAMAvolba.cz. Nejdříve se zrodila anketa, trochu v bolestech kvůli koronaviru, radikální řez (necísařský) v podobě karantény zhatil plány na vymazlený event. Anketa MAMAvolba vyhodnotila ty nejlepší výrobky pro rodiče a děti a pak nastalo období vzduchoprázdna, kdy jsem si řekla, že je čas na MAMAvolbu posunout – a udělat z ní lifestylový on-line magazín pro maminky, kde se dozví o novinkách ve výživě, hračkách, kosmetice, zkrátka ve všem, co baví je i jejich děti.

Jsem starý známý prokrastinátor a co neudělám první den, tak se vleče. A bez reálného cíle – rozuměj, dne uzávěrky, odevzdávky, závodu – nic nedávám. A když dám cíl sama sobě, tak se většinou neposlechnu. A to i když si koupím prstýnek jako motivaci, chápete.

Strašně dlouho jsem ho chtěla a koupila si ho sama. Leží v šuplíku a čeká, až se to rozjede.

Chtěla jsem on-line magazín rozběhnout ke Dni dětí. Krásné datum! Taky jsem pár článků o tom, co Lego uvádí v červnu a co se bude nosit, napsala. Teď leží někde na dně počítačové složky. Pak jsem si datum posunula na červenec. No jo, ale to bych musela dělat něco víc… A 15. července bude taky dobré datum. Hm, a 1. srpna taky.

 

Hale, ale patnáctého srpna to ani nemá cenu, všichni jsou na dovolených, já chci taky odjet, nechám to na září. A tehdy jsem začala všechno intenzivně chystat.

Věřte mi, od té doby trávím nad MAMAvolbou kolem osmi až deseti hodin denně. V posledních dnech i víc. Je to tolik detailů, které je potřeba vymyslet, udělat, zařídit, přesunout, vyladit. O strašně velkých soust víc, než jsem si ze začátku myslela, že spolknu. Ale jestli tohle čtete, tak jsem to dala. Bez nervového zkroucení, vyčerpání.

Každé pondělí jsem si myslela, že teď, dnes, v noci nejpozději… to dodělám. A zase vyskočilo tolik věcí k řešení.

Rozjet blog Babybistro.cz bylo proti MAMAvolba.cz hoooodně malé sousto.

 

Ale konečně je na světě tohle moje další děťátko, dřív než to druhé, které ještě roste v břiše. A protože vím, že osobní příběhy milujete, vložila jsem k MAMAvolbě i svůj blog. Už to není Babybistro.cz, už je to blog na MAMAvolbě, tak nějak bez jména, prostě já, prostě Míša Červená Švestka (tak nějak se vážně jmenuju, víte), a vy tak se mnou můžete prožívat moje druhé těhotenství.  

 

A já jdu konečně sama sobě navléknout ten prsten.

 

Ze života

těhotné

Jak se bude jmenovat? Od Medarda po Morlora

Jméno pro holčičku jsme měli jasné už tak tři roky před početím. Meda. Medinka se ale rozhodla být chlapcem a nám nezbývalo než hledat jméno chlapecké. Manžela Igora samozřejmě hned napadl…. Igor. Nebo Medard. Podle něj dobré mužské jméno zkrátka musí obsahovat...

číst více

Míša v síti

 

ZŮSTAňte S NÁMI

Připojte se do uzavřené MAMAskupiny